فضای اداری خلاقانه در آلمان

Evolution Design فضای داخلی دفتر easyCredit در نورنبرگ آلمان را طراحی کرده است.این فضای اداری برای تشویق به جلسات غیر رسمی و تصادفی طراحی شده است.

درکانسپت طراحی این فضای داخلی به ارزش های کلیدی و فلسفه شرکتeasyCredit اهمیت ویژه ای داده شده است.این که سرعت کارکردن بستگی به محیط دارد مدنظر قرار گرفته شده وهمین موضوع نیز به وضوح به بیان مفهوم فعالیت easyCredit می پردازد.بزرگترین چالش در این طراحی تغییر یک فضای سنتی با میزهای اختصاصی به یک فضای کاری کاملا جدید است.برای رسیدن به این هدف ساختمان به بخشهای مختلفی برای فعالیتهای مختلف و فضاهای ملاقات تقسیم بندی شده است.

هر بخش ترکیبی، منحصر به فرد از گونه های مختلف کاری است، که با توجه به نیازهای مختلف کارکنان طراحی شده است.به جز بخش های کاری که ۷۵ درصد کل فضا را شامل می شوند،قسمت هایی جهت ملاقات و فعالیتهایی خاص طراحی شده است.
این مناطق فضایی برای خلاقیت و نوآوری است و متشکل از تعداد زیادی فضاهای رسمی و فضاهای ویژه طراحی شده برای خلاقیت و تمرکز است.
بخش های کاربردی داخلی ساختمان با بهره گیری از ایده یک شهر،سازماندهی شده است.این فضاها شامل یک رستوران برای کارکنان اصلی ،یک کافی شاپ پر جنب و جوش، فضاهای فردی کاری ،فضاهای ملاقات می باشد که مانند عناصر یک شهر در ساختمان جانمایی شده است.

بخش بسیار مهم دیگرکانسپت طرح، هویت و نام تجاری است که در سراسر ساختمان ،فضاهایی به منظور آوردن فرهنگ و چشم انداز زنده این شرکت طراحی شده است.نتیجه طراحی،ساختمانی است که در آن easyCredit و کارکنانش می توانند یک خانه الهام بخش را بیابند که منعکس کننده روح شرکت ،استانداردهای طراحی ، ملاقاتهای تصادفی ،جلسات کاری رسمی و غیر رسمی ،ارزشهای فردی کارکنان و کار تیمی است.

منبع:http://www.contemporist.com
طراح:Evolution Design
سال ساخت:۲۰۱۵
مکان پروژه:Nuremberg, Germany