دکوراسیون اتاق بچه

امروزه  خانه ، یک طبقه آپارتمان است  که در آن نه از حیاط خبری است و نه از شمعدانی. برای کودکان ما که در این منازل به دنیا می آیند قطعا چنین تصویری به ذهن می آید. تصویر فضایی کوچک که باید در آن آهسته راه بروند، توپ بازی نکنند، بلند بلند حرف نزنند و هزار کار معمولی دیگر که حق انجام آن را ندارند. به راستی آن ها چه تصویری از «خانه» دارند که به نسل بعد از خود منتقل کنند؟

یکی از نیازهای کودکان و نوجوانان بازی، کنجکاوی و رفع یکنواختی با تحرک بدنی است.کودکان با بازی و جست و خیز توانایی های حسی و ادراکی خود مانند حس تعادل، دیدن و شنیدن را تقویت می کنند و کودکانی که از بازی محروم می شوند، قادر به شناسایی قابلیت های خود نیستند.زمانیکه از تیم طراحی HAO Design، خواسته شد که این آپارتمان متعلق به خانواده ای با یک کودک خردسال را طراحی کند ، تیم طراحی دکوراسیون اتاق بچه را به گونه ای متفاوت طراحی کرد . این گروه فضای نیم طبقه را به سالن بازی خاص کودک اختصاص داد و همچنین فضایی دنج و راحت در زیر نیم طبقه را برای نشستن و استراحت نمودن درنظر گرفت.

پلکانی که برای رسیدن به نیم طبقه درنظرگرفته شده است به شکل چندمنظوره طراحی شده و علاوه
بر وظیفه اصلی خود،به عنوان کتابخانه و همچنین کمد اسباب بازیهای کودک قابل استفاده می باشد.

طراحی سرسره در این فضا علاوه بر آسانتر کردن تردد ، فضای پر انرژی ، پویا و جذابی را ایجاد نموده است.در واقع با طراحی این سرسره مشکل نبود فضای کافی برای جست و خیز کودکان در آپارتمان تا حدی مرتفع گشته است و کودک قادر است انرژی های نهفته خود را با بازی و ورزش آزاد کند و بنابراین کمتر دچار رفتارهای تخریبی و پرخاشگری می شود.