غرفه گل رز

ؤasily Klyukin، معمار، طراح و نویسنده ی پر کار روسی، بعد از طراحی ساختمانی به شکل مارکبری و قایق بادبانی این بار در یک حرکت خلاقانه، اقدام به طراحی پاویونی به شکل گل های رز کرده است.

تصاویر پروژه های معمارانه ی وی به خوبی نمایان گر سرپیچی از استانداردهای ساختاری عادی است. پروژه ی اخیر وی با نام “غرفه گل رز” ترجمه ی یک عنصر ظریف و بی دوام از دل طبیعت است که به خوبی به ساختمانی با کاربری فرهنگی در یک مرکز شهری تبدیل شده است.

Vasily Klyukin در توصیف این پروژه می گوید: گل رز ، یکی از زیباترین گل ها و هدیه ای زیبا برای عشاق است. این گل الهام بخش بسیاری از هنرمندان بوده است. من قصد دارم جلوه ای متفاوت از این گل زیبا را در معماری به نمایش گذاشته و به گونه ای متفاوت آن را تفسیر کنم.

غرفه ی گل رز یک مجموعه ی انتزاعی از شکوفه ها است که توسط شیشه های نیمه شفاف و فلز ساخته شده است. این غرفه به گونه ای طراحی شده است که همزمان می تواند تداعی کننده ی گل فروشی، گالری مدرن، موزه ی جواهر، اسپا و… باشد. در واقع این ساختمان القا کننده ی فضایی چند حسی است.

شب هنگام نورپردازی فضای داخلی این مجموعه ی فرهنگی با توجه به نیاز، قابل تغییر بوده و در واقع این مجموعه به شکل یک طیف همیشه در تکامل، از رنگ و همچنین یک دسته گل چند رنگ به نظر می رسد.