عکس دکور خانه

David Cardelus یک عکاس با تجربه در زمینه معماری است، وی متخصص در گرفتن عکسهای معمارانه ی معاصر و ایجاد تصاویری جذاب از تلفیق آثار هنری با ابزارهای ارتباطی است . هدف وی از این پروژه کشف و نمایش هنر نو در بارسلونا می باشد.

بارسلون یکی از مهمترین شهرهای اسپانیاست که بر مبنای هنر و فرهنگ کاتالونی شکل گرفته است. سرزمین کاتالونی که قرن ها به صورت کشور مستقلی حیات داشت امروزه در مرزهای چند کشور محدود شده است و سهم عمده ای از آن بخشی از اسپانیا را تشکیل می دهد.دستاورد کاتالونی برای فرهنگ جهانی بی شک در قلمروهای هنری مهم تر از هر بخشی است و معماران ، مجسمه سازان و نقاشان این سرزمین مدیترانه ای نقش مهمی در تجدید شیوه بیان تصویری ایفا کرده اند.

مهم ترین دوره بروز توانایی های هنری این فرهنگ دیرپا پیش از شروع جنگ های داخلی اسپانیا یعنی در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم می باشد. این نگاه جدید در اشیایی با فرم های جدید، ظرف های لعاب دار ، پارچه های مبل ، شیشه های رنگین ، تزیینات فلزی ، جواهر ، ظروف چینی ، لباس و کتاب بروز و ظهور یافته و در این میان بی شک تواناترین شخصیت جنبش نوگرایی “آنتونیو گودی” است. این هنرمند معماری متفاوتی ایجاد کرد که از نظر رنگ بسیار غنی بود و نشانه هایی از هنر اسلامی و ژاپنی را در تجسم طبیعت با خود داشت.یکی از معماران هم عصر با گائودی Jenori Granell می باشد که کارهای وی را می توان بیشتر روی ساختمانهایی در سرتاسر بارسلونا مانند خیابان ۱۲۲ girona و یا خیابان ۱۸۴ mallorca و…مشاهده کرد.

این عکسها مربوط به دکور خانه ای کوچک درPadua است.این خانه ی زیبا در سال ۱۹۰۳ ساخته شده است و از ترکیب رنگ قرمز با اشباع بالا همراه با سبزی ملایم نقوش زیبایی ایجاد شده است که گویای سبک معمار آن Granell است.به تازگی این خانه بازسازی شده و به جز بخشهای داخلی که متناسب با نیازهای زندگی مدرن ، در معماری آن تغییراتی ایجاد شده ،نما و آثار هنری روی شیشه ها به همان شکل باقیمانده اند.