ظروف صد درصد قابل بازیافت

ظروفی که تصاویر آن را در ادامه مشاهده می کنید صد در صد قابل بازیافت بوده و در ساخت آنها از برگ پالم استفاده شده است.

زمانی که برای اولین بار ظروف یکبار مصرف وارد بازارها شدند، همه نفس راحتی کشیدند و به خود وعده زندگی سالم‌تر و البته راحت‌تری دادند.انباشته شدن این مواد در طبیعت به خصوص در پارک های جنگلی و سواحل ، از نظر دیداری باعث نازیبایی مناظر و در نتیجه ناراحتی و کاهش بازدید کننده ها و کم شدن درآمد اقتصادی مناطق می شود.در حال حاضر بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای اروپایی با به کار بستن روش های جانشین سعی کرده اند استفاده از ظروف یکبار مصرف را به حداقل برسانند.به عنوان مثال دو طراح به نام های Pedram Zolgadri و Carolin Fiechte شروع به ساخت لوازم یکبار مصرف قابل بازیافت و تجزیه در محیط زیست کرده اند. این دو طراح خلاق چندسال پیش ایده ی خود را با استفاده از برگ و پرس کردن چندین برگ با یکدیگر آزمایش کرده بودند.

این دو طراح با همکاری یکدیگر و تیمی از افراد مختلف تلاش کردند که هرچه سریعتر ایده ی خود را به واقعیت تبدیل کنند و آن را به سرعت جایگزین سایر ظروف یکبار مصرف نمایند.
مراحل تبدیل شدن ایده به واقعیت بدین صورت بود که پس از اتودها و طراحی های اولیه ، برای ساخت این ظروف با استفاده از نرم افزار اتوکد و دستگاه سی ان سی قالبی طراحی شد. قالبی که بتواند در دستگاه پرس بزرگتری قرار گیرد و توسط آن بتوان براحتی برگها را به یکدیگر پرس کرد.
پس از نهایی کردن مراحل طراحی و ساخت قالب ساخت ظروف و آزمایش آنها آغاز شد.هر ظرف از سه لایه تشکیل شده که لایه ها به یکدیگر پرس شده اند ، لایه اول و سوم با استفاده از برگ پالم و لایه ی وسط با استفاده از کاغذ ساخته شده است.نتیجه ی کار ظرفی است که تنها ۲۸ روز برای تجزیه ی آن زمان لازم است و درضمن واترپروف نیز می باشد.