طرح کاغذ دیواری

در گالری  renwick از موزه هنرآمریکایی smithsonian ، نمایشگاه دیزاینی تحت عنوان”شگفتی”در حال برگزاری است. این نمایشگاه در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ گشایش یافته و تا جولای ۲۰۱۶ ادامه دارد. در این نمایشگاه آثاری ار ۹هنرمند معاصر به نمایش گذاشته شده است که همگی به صورت خلاقانه و از متریالهای ساده ایجاد شده اند.

یکی از هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه jennifer angus است وی از اهالی ویسکانسین می باشد.( ویسکانسین ایالتی است در آمریکا و یکی از ایالتهای غرب آمریکا به‌شمار می‌رود. پایتخت آن مدیسون و شهر مهم آن میلواکی است.).

زمانیکه بازدید کنندگان وارد اتاق طراحی شده توسط وی می گردنند با فضای صورتی رنگ و گرمی مواجه می شوند که گویی دیوارهای آن دارای طرح کاغذ دیواری خاص و منحصربه فردی از دوران ویکتوریا است.(شاخصه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی دوران ویکتوریا «نظم و ترتیب و تزئینات» است. سبک ویکتوریایی یا ویکتورین سبک رایج دوران ملکه ویکتوریا است و معمولا به عنوان سبکی پرکار و لوکس شناخته می شود. ایم سبک دقیقا در نقطه مقابل مینیمالیسم قرار می گیرد و بر پایه تزئینات زیاد است. استفاده از کاغذ دیواری با پس زمینه ی رنگهای شاد و نقوش برجسته در این سبک معمول بوده است.)با نزدیک شدن به دیوارها افراد متوجه می شوند که در حقیقت این طرح کاغذ دیواری شگفت انگیز با استفاده از حشرات ایجاد شده است.این مجموعه ی زیبا از حشرات از جنوب شرق آسیا جمع آوری شده است و به کمک آنها رنگین کمانی از رنگ در فضای داخلی ایجاد شده است.

منبع:http://www.designboom.com