طراحی نمای خانه ی مد و لباس در چین
فضای تجاری و فروش

طراحی نمای خانه ی مد و لباس در چین

۰
(۰)

طراحی تداعی کننده این ایده می باشد که شکل زمین مانند یک کوه یخ شناور آزاد در اقیانوس است. ساختمان دارای یک حس موجدار منبسط و منقبض است که گویی در محیط شکل گرفته است و تحول فرم، مواد و فن آوری را نشان می دهد در حالی که هر دو تفسیرسنتی و معاصر را همراه دارد. عظمت ساختاری ساختمان جلب توجه می کند، در حالی که طبیعت دوسوگرای منحصر به فرد آن در حال تغییر با محیط اطراف خود است .

نما از دو نوع بلوک شیشه ای تشکیل شده که عبارتست از :بلوک شیشه ای با ابعاد استانداردبا اندازه ۳۰۰mmX 300mm و نوع دیگر بلوک سفارشی شیشه ای برای گوشه ها با اندازه ۳۰۰mmX 300mm X300mm. بر خلاف بسیاری از بلوک های شیشه ای سازه های بنایی ، این بلوکها در چیدمان به یک سطح عمودی محدود نمی شوند.

ترکیب حاصل از این دو نوع بلوک های شیشه ای باعث ایجاد یک نمای سه بعدی مجسمه ای شده است .به واسطه این ساختار نوآورانه و ابداع سیستم ترکیبی بلوک ها ، یک سایبان زینتی استادانه ایجادشده است که به طور طبیعی به حرکت عابران پیاده زاویه ای نمایشی داده است.

استفاده از بلوکهای شیشه ای و شات بلاست مواد فولاد ضد زنگ، باعث ایجاد کنتراست با محیط شلوغ اطراف شده است. در طول روز، نمای ساختمان محیط اطراف را احاطه کرده و به صورت ماهرانه منعکس کننده نور خورشید است . در شب، نما حالتی یخی و سرد دارد و سطح با چراغ LED تعبیه شده یکپارچه در فواصل بلوک روشن می شود .((شات بلاست به معنی مورد حمله قرار دادن سطحی از یک ماده بوسیله پرتاب ساچمه می باشد. هنگامی که عمل شات بلاست انجام می شود مقداری از سطح بیرونی ماده مورد نظر برداشته می شود و به اصطلاح شات می شود. عمل شات بلاست تقریبا در تمامی صنایعی که با فولاد سرو کار دارند از جمله هوا فضا، اتوموبیل سازی، عمران، کشتی سازی، ریل سازی و خیلی دیگر استفاده می شود.))

گروه معماری:UUfie
مکان:Shanghai, Shanghai, China
طراح داخلی:Yabu Pushelberg
مساحت:۱۱۴۵ مترمربع
سال ساخت:۲۰۱۵

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط