طراحی میزی مارپیچ برای دفترتبلیغاتی Barbarian Group

گروه معماران Clive Wilkinson به دلیل طرح های خلاقانه و مناظر زیبایی که در فضای داخلی خلق می کنند شهرت یافته اند.از جمله این طرحها می توان به طراحی داخلی ،Barbarian Group که در زیر به آن پرداخته شده است اشاره کرد.در طراحی این فضای داخلی، یک سری میز سفارشی، طراحی شده ،که بسیار زیبا و جالب توجه است.

گروه Barbarianنسل جدیدی از آژانسهای تبلیغات اینترنتی است که نیاز به طراحی فضای کاری داشت که بتواند با افزایش همکاری بین کارکنان ،رشد شرکت خود را افزایش داده و خلاقیت خود را به چالش بکشد. بنابراین آنها ، از معماران ویکلسون مبلمانی را خواسته بودند که بتواند تعامل بین بخشهای مختلف شرکت را تسهیل بخشدو در نهایت یک طراحی داخلی منحصر به فرد را ایجاد نماید.

بر طبق سنتهای قدیمی طراحی فضاهای اداری،در فضای داخلی نیاز به سطوح صافی برای انجام کار و قراردادن وسایل اضافی وجود دارد .علاوه بر آن فضاهایی برای ملاقاتهای کاری و انجام کار گروهی مورد نیاز است.برای رسیدن به این اهداف، گروه ویکلسون میزهای ممتد و بی انتهایی را طراحی کرده و کلیه ی کارکنان را در اطراف آن سامان دهی کرده است. این میزها مانند سیمهای برق در کل فضا در حرکت است و علاوه بر ایجاد ارتباطات فضاهای داخلی شرکت، خود فضاهای مختلفی را ایجاد کرده است.

این میز مارپیچ به کمک دستگاه cnc و با استفاده از مواد کم هزینه مانند تخته سه لا ،ام دی اف و فولاد ساخته شده است.سطح کار در امتداد یک پلان افقی حرکت می کند گاهی اوقات در امتداد یک سطح شیب دار به سمت بالا متمایل می شود تا با ایجاد گذرهای سرپوشیده سبب سهولت در حرکت شود .تمامی فضاها از این طریق با یکدیگر در ارتباط هستندو در واقع فرصتی برای تعامل و ارتباط کارکنان ایجاد شده است . علاوه بر آن فضاهایی در زیر میز ها ایجاد شده که از آنها می توان جهت ملاقات های کاری و کارگروهی استفاده کرد.با قفسه بندی این فضاها می توان از آنها برای گذاشتن وسایل نیز استفاده کرد.

مکان:New York
سال:۲۰۱۵
طراح:Clive Wilkinson architects