طراحی مبلمان خلاق توسط زاها حدید
طراحی صنعتی

طراحی مبلمان خلاق توسط زاها حدید

۰
(۰)
چهار
چهار

Aqua Table

این میز شامل سه پایه ی باله مانند است که به نظر می رسد در حرکت باشند. همچنین سطح روی میز شیب دار است که به شکل موج به نظرمی سد.

هشت

هشت

Liquid Glasical

مجموعه ی دیگری از طراحی های زاها حدید دسته ای از میز های چهار پایه به همراه کاسه هایی هستند بین یخ و آب که نام این مجموعه یخبندان مایع است.این سری از مبلمان ها بسیار شفاف هستند و در آنها می توان ذوب شدن یخ را که به آب تبدیل میشود مشاهده کرد.

هشت

هشت

مبلمان ماه توسط زاها حدید

بی تردید با توجه به ویژگی های متمایز، این مبل همانند ساختمان هایی است که توسط زاها حدید طراحی و اجرا شده است. او با این طراحی مبل زاویه دار بسیار پویایی را خلق کرده است. اینطور به نظر می آید که مانند مجسمه سازی این مبل را یک بلوک واحد در نظر گرفته که با حفاری کردن آن توانسته قسمت هایی را به عنوان نشیمنگاهی برای یک مبل، قسمت تکیه گاه، دسته ی مبل و … به وجود بیاورد.

طراحی این مبل قدرت نمادین مبلمان هایی که همانند هنر مجسمه سازی طراحی و اجرا می شوند را نشان می دهد و درعین حال طراح ارگونومی را رعایت کرده و اساس طراحی ارگونومیک را نفی نمی کند.

نه

نه

Kuki chair

این مبل نمونه ی دیگری از همکاری زاها حدید با برند ایتالیایی Sawaya & Moroni است.

او با استفاده از تا کردن صفحات دایره ای شکل پلاستیکی این صندلی را برای این شرکت معتبرایتالیایی خلق کرده است.این ورق پلاستیکی تک رنگ و به رنگ نیلی است و در دو جهت خم شده است به طوری که لبه ها به سمت عقب برگشته اند و صندلی قابل خم شدن به سمت عقب شده است.

ده

ده

Mesa

مبل مِسا برگرفته از ایده های فضایی ذاتی در معماری زاها حدید است.فرم این میز از توابع رایج طراحی پیروی نکرده است بلکه روایتی از طرح و فضای محیط دارد.

میز Mew

این میز نمونه ای از طراحی مبلمان زاها حدید برای برند ایتالیایی Sawaya % Moroni است که آخرین کار طراحی مبلمان او نیز هست. این میز از پلاستیک پلی اورتان ساخته شده است. میز Mew طراحی شده است تا دو سطح جدا گانه که با لبه های درونی منحنی به هم پیوسته هستند و در واقع یک قطعه ی واحد را تشکیل می دهند؛ را نشان دهد.

میز دارای دو پایه است که یکی از آنها از دیگری ضخیم تر است.این میز در رنگ های قرمز روشن، مشکی و سفید در دسترس است و برای استفاده به عنوان میزی در اتاق غذاخوری یا میز جلوی مبلمان طراحی شده است.

دوازده

دوازده

Valle Shelves

یکی دیگر از طراحی های زاها حدید قفسه ی چهار بخشی ای است که برای یک شرکت ایتالیایی طراحی شده است.

هرقسمت این قفسه می تواند به عنوان یک قطعه ی واحد بر روی دیوار نصب شود و یا باهم به شکل یک پیکر بندی کلی قرار گیرد.

چهارده

چهارده

Moraineاز دیگر طراحی های زاها حدید با برند Sawaya & Moroni مبلی با طراحی مدرن و معاصر با نام یخ سفت است.این نمونه از مدل های کمیابی است که در طراحی های مبلمان مشاهده می شود. این مبل قرار دادی در مجموعه شرکت های بزرگ و خصوصی و سازمان های بزرگی در سراسر جهان از جمله موزه ی die Neue Pinakothek در مونیخ و دفتر مرکزی دونا کارن در نیویورک نگهداری می شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط