طراحی شعبه جدید چایخانه Bubble tea در لندن

شرکت طراحی Gundry & Ducker، به صورت مشترک با برند طراحی Ico Design ،به تازگی شعبه ی جدید Bubble tea در لندن را تحت عنوان Biju،طراحی کرده اند .

Bubble tea ،چایی است که از شیر و میوه تشکیل شده است که سرمنشاء آن کشورکره می باشد،اما در جنوب شرق آسیا نیز دارای محبوبیت خاصی است . Biju ،در واقع در صدد خلق برندی تجاری به سبک بریتانیایی، اما با الهام از برند کره ای Bubble tea بوده است .

هدف در این طراحی ،ایجاد فضایی مطابق با نیازهای جوامع امروز بوده که بتواند برجنبه های اجتماعی نوشیدن چای تاکید کند،به جای اینکه نوشیدن چای صرفا به عنوان یک امر عادی و شخصی در نظر گرفته شود .به عنوان مثال به جای استفاده از صندلی های معمولی یک فضا سازی با طراحی خاص ،برای نشستن ایجاد شده است.

درقسمت مرکزی اتاق آشپزخانه و به عبارتی بخش آماده سازی چای، به صورت باز طراحی شده است و مراجعه کنندگان می توانند مراحل تهیه چای را ببینند.

درفضای داخلی این چایخانه ،به کمک متریال چوب پنبه به استفاده از مواد اولیه طبیعی ،جنبه های سرگرمی و نیز ایجاد محیط گرم و صمیمی ترتاکید شده است.رنگ چوب پنبه رنگى گرم است و به دکوراسیون داخلی حالتى بسیار زیبا و طبیعى مى بخشد. این متریال معروف است به این که «عایق صدا»ى مناسبى است.بنابراین به کاهش هیاهوی فضای داخلی نیز کمک کرده و فضایی که ایجاد شده دارای آرامش کافی است.
منبع:http://www.contemporist.com
سال ساخت:۲۰۱۵