طراحی زیبای یک آپارتمان کوچک در نیویورک

Michael K chen معمار ، کابینی را طراحی کرد که یک تخت،میز تحریر،میز،کمد لباس و لوازمی از آشپزخانه را برای آپارتمانی به مساحت ۳۷ متر مربع در نیویورک ، در خود پنهان می کند.

Michael K chen صاحب استودیویی در Manhattan است که مساحتی ۳۷ متر مربعی دارد.او یک مرد جوان مجرد است که اکثرا به تفریح می پردازد ، ازمهمانان زیادی در خانه اش پذیرایی می کند و بیشتر اوقات در خانه کار می کند.

چالش پیش رو ی او ایجاد انسجام و پیوستگی بین تمام جنبه های یک فضای مناسب برای هم کار و هم تفریح ، داخل یک استودیوی فشرده است.

او به جای رویکرد مرسوم بیشتر آپارتمان های Manhatten ،یعنی تقسیم یک فضای کوچک به اتاق ها و فضاهای مجزا،یک استراتژی انعطاف پذیر به کار برد.

به این صورت که یک کابین بزرگ در طول یک دیوار نصب شد.این کابین می تواند بسیاری از عناصر کاربردی یک آپارتمان بزرگتر مثل تختخواب، پاتختی، کمد لباس،دفتر خانگی،کتابخانه،تجهیزات آشپزخانه و …را در خود جا دهد.

هنگامی که این عناصر داخل کابین قرار می گیرند فضای آپارتمان روح انگیز می شود وامکان این که فضاهای داخلی آپارتمان را به تدریج گسترش داده و از طریق یک سری پیکر بندی درب ها و پانل های کشویی وایجاد محیط های باز و بسته آن را برای استفاده های مختلف مهیا ساخت فراهم می شود.

.فضاها را می توان خصوصی کرد و یا از طریق ایجاد تخلخل امکان دیدن ناحیه ای را ممکن ساخت.با استفاده از پانل های فلزی لاکی فرعی می توان هر دو حالت را امکان پذیر ساخت.