طراحی رستوران Hakataya Daikichi izakaya
فضای رستوران و غذاخوری

طراحی رستوران Hakataya Daikichi izakaya توسط DESIGN STUDIO CROW در توکیو – ژاپن

۰
(۰)

طراح این رستوران در ادامه گفت : علاوه بر این درکنارمشتریان معمول izakaya ما تمرکز ویژه ای به جذب گردشگران داشتیم و سعی کردیم طراحی این مجموعه به گونه ای باشد که از نظر گردشگران فضایی جذاب و آرامش بخش به نظر بیاید . برای ورود به این مجموعه مشتریان از طریق یک ورودی شیشه ای پوشیده شده با فانوس های کاغذی به قسمت مقابل راه پله می رسند که در این بخش لوستری متشکل از فانوس های کاغذی طراحی شده است . بعد از پایین آمدن از پله ها مشتریان به بخش غذا خوری وارد می شوند که به دو بخش تقسیم شده است . بخشی به عنوان ثبت سفارش که با ویترینی برای نشان دادن مواد غذایی اولیه در رستوران طراحی شده است و یک بخش عمومی تر که برای برگذاری ضیافت ها و مهمانی ها در نظر گرفته شده است .

در این رستوران مشتریان در فضایی مانند فضای خانه قرار می گیرند و این حسی از هیجان را ایجاد می کند . در بخش های اصلی سعی شده است که دکوراسیون به حداقل رسانده شود تا مواد غذایی در کانون توجه قرار بگیرند و فضایی آرامش بخش ایجاد شود.منطقه عمومی در دو طرف توسط یک سری صفحه نمایش های مزین به آیتم های غذایی موجود در رستوران احاطه شده اند.گرافیک این مجموعه به گونه ای است که حس پویایی در فضا ایجاد می کند.
امید است که طراحی انجام شده برای این مجموعه برای مشتریان جذاب و هیجان انگیز باشد و بتواند گردشگران را به خود جذب کند و با فرهنگ ژاپنی از آن ها پذیرایی کند.

در طراحی بخش غذاخوری این مجموعه میز و صندلی های چوبی در سه ردیف چیده شده اند و سقف این بخش با لوستر های کاغذی پوشانده شده است و با طرح و نقش های روی دیوار این بخش به فضایی پویا و شاداب تبدیل شده است.در قسمت پیشخوان مشتریان به آشپزخانه دید دارند و برای ویترین این بخش از مواد اولیه تشکیل دهنده غذاهای این رستوران استفاده شده است .در قسمت ورودی این مجموعه از لوسترهای کاغذی بزرگی استفاده شده است که توجه رهگذران را به خود جلب می کند.افراد از قسمت ورودی به تابلوی نقاشی نصب شده بر دیوار دید دارند که این تابلو در قسمت های دیگر در این رستوران نیز دیده می شوند.
طراحی: DESIGN STUDIO CROW
منبع:http://retaildesignblog.net

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط