طراحی دیوار تالار Carlsberg با استفاده از لیزر160 قطعه چوبی
هنر صنعت چوب

طراحی دیوار تالار Carlsberg با استفاده از لیزر۱۶۰ قطعه چوبی

۰
(۰)

سیاری از اوقات در کارگاه های صنایع چوب لازم است ورق های چوب یا MDF یا نئوپان با طرح های پیچیده ای بریده شوند. گاهی اوقات به خصوص در حوزه کارهای هنری، نیاز به برش دقیق و پیچیده ورقه های نازک چوب است که چنین کاری با ابزارهای سنتی و متعارف بسیار زمانبر است. برای تمام موارد یاد شده، می‌توان از دستگاه لیزر چوب استفاده نمود.در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا برای ساخت بسیاری از مصنوعات چوبی مانند ماکت های چوبی و وسایل تزییناتی چوبی از دستگاه لیزر چوب استفاده می کنند.ویژگی‌های دستگاه لیزر چوب عبارتند از:
۱- دقت و ظرافت بالای برش
۲- امکان برش طرح های بسیار پیچیده و ظریف
۳- تبدیل سریع و آسان طرح های اولیه به محصول نهایی
۴- عدم ایجاد خاک اره و سطح برش خورده صاف
۵- کاهش ضایعات مواد اولیه به خاطر استفاده از کامپیوتر برای برش

کار طراحی و خلق بار در تالار Carlsberg در Parken (استادیوم ملی دانمارک) به واندرلند واگذار شد.در این طراحی دیوار پویایی با لوگوی Carlsberg ایجاد شده است.در پروسه ی خلق دیوار از آخرین فناوری و گزینه های دیجیتال استفاده شده است و امکان ساخت و نصب چوبها فراهم شده است.این دیوار با حالت پویا و سیال بخش مربوط به نوشیدنی را القا می کند.

به کمک رندرهای کامپیوتری بخش پشتی دیوار برای نمایش فرمهای ارگانیکی که مایع در حالتهای مختلف ایجاد می کند،ساخته شده است.این دیوار به کمک برش ۱۶۰ تخته سه لا ساخته شده است.

اطلاعات پروژه:
کانسپت و طراحی: Wonderland
برش لیزری:Cotter
نصب:Frederiksberg Tomreren
سال:۲۰۱۵

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط