طراحی دکور مغازه

فروشگاه جدید Fernando Jaeger با مساحتی حدود ۴۰۰ مترمربع توسط استودیو طراحی SuperLimão در سه طبقه طراحی و ساخته شده است. پارکینگ و انباری و همچنین فضایی جهت بارانداز و تخلیه بار در زیرزمین این فروشگاه جانمایی شده است.طبقه همکف و طبقه اول به نمایش و فروش مبلمان ، اختصاص داده شده است.

چشم انداز این طراحی خلق فضای وسیعی بوده است که در عین حال که به نمایش خط تولیدFJ می پردازد ،طرحی انعطاف پذیر متناسب با پویایی برند تجاری نیز داشته باشد.

ایده ی طراحی نما ساخت المانی برجسته و پویا است که درعین سادگی مرکز توجه نیز واقع شود. برای نیل به این هدف،طراح از تضاد و طیفهای رنگی و همچنین قطعاتی با الگویی شبیه به گیاه Monstera deliciosa (گیاهی با برگهایی شبیه درخت انجیر) استفاده کرده است.از آنجاییکه از ویژگیهای گیاهان تنوع در رنگ و اندازه است بنابراین از این قطعات در سایزهای مختلف استفاده شده است.این قطعات با بازی نور وسایه فضای داخلی را در روز بسیار جذاب و دلنشین کرده و هنگام شب باعبور نور از فضای داخلی به بیرون زیبایی دوچندانی را به فروشگاه می بخشند.

 

سقف طبقه اول که به نمایش مبلمان اختصاص دارد با استفاده از خرپا و چوب درخت صنوبر طراحی و ساخته شده است.از ویژگیهای منحصربفرد این طرح استفاده از مدول می باشد. طراحی نما ، طراحی مبلمان و حتی سازه ی طرح برای توزیع تاسیسات الکتریکی و سیستمهای روشنایی و… همگی ازسیستم مدولاسیون بهره برده اند.

قسمت ورودی فضای فروشگاه با داشتن ارتفاعی معادل دوطبقه این امکان را برای بازدیدکنندگان فراهم ساخته است که بتوانند در یک نگاه کل فضای فروشگاه شامل نمایشگاه محصولات،محل قرارگیری پلکان ، میز فروشنده و… را ببینندو به راحتی مسیریابی کنند.

درقسمت انتهایی این فروشگاه سایبانی وجود دارد که سبب عمق بخشیدن به فضا گشته است و به نوعی پل ارتباطی فضای داخلی وخارجی است.این سایبان علاوه برتامین نور امکان استفاده از گیاهان در فضای داخلی را میسر ساخته است.

تیم معماری:SuperLimão Studio

مکان اجرا پروژه : Moema, São Paulo – SP, Brasil

سال : ۲۰۱۵

طراحی نورپردازی :Reka, LDArti

منبع:http://www.archdaily.com