طراحی دفتر leo burnett در هنگ کنگ

طراحان هنگ کنگی bean buro فضای کاری ابتکاری و جذاب برای آژانس تبلیغاتی leo burnett طراحی کردند . طراحی این دفتر در دو طبقه با تراسی بزرگ انجام شد . در مجموع این فضا ۳۵ فوت مربع مساحت دارد . این فضا با طراحی منحصر به فرد و جذاب توجه مشتریان را به خود جلب می کند و برای کارمندان فضایی پویا و شاداب ایجاد می کند که بدون خستگی به فعالیت بپردازند .

این دفتر جدید فضای کاری پویایی است که بخش های متنوع و مختلفی دارد که عبارتند از : فضای کار باز ، بخش بحث و گفتگوی نیمه خصوصی ، اتاق جلسه خصوصی و دفاتر محصور ، بخش غذاخوری و بخش پذیرش. علاوه بر این چندین عنصر هنری و گرافیکی در مجموعه نصب و راه اندازی شده اند که اساسی ترین بخش برای دفتر leo burnett هستند که به فضا پویایی می بخشند . در این مجموعه چندین اتاق جلسات و بخش غذا خوری وجود دارد .

پس از ورود به این مجموعه کارمندان و مشتریان از در کشویی عبور می کنند و دیدی به برچسب های گرافیکی روی دیوار پیدا می کنند . در این قسمت یک صفحه دو رو فلزی وجود دارد که آرم نقش برجسته شرکت در یک طرف آن نمایش داده شده است و در سمت دیگر آن عینک سمبلیک شرکت بر صورت leo burnett .در قسمت پذیرش شرکت مدادی بزرگ طراحی شده است و قرار داده شده است که نشان دهنده ایده های بزرگ شرکت است که : ایده های بزرگ از مداد های بزرگ نشات می گیرند . دیواره ها از صفحات پشم و چوب پنبه ایجاد شده اند که از آن برای جذب صوت در سراسر دفتر استفاده می شود .

از ویژگی های اصلی این فضای کاری می توان به اتاق های جلسات اشاره کرد . بخش جلسات به شکل منحصر به فردی توسط تکنیک های CNC طراحی شده اند که از صفحات تخته سه لا استفاده کرده اند. در قسمت بالای میز پذیرش طرحی سفارشی به طول ۵ متر ساخته شده است که با لامپ های LED نشان دهنده آرم leo burnett هستند . پیشخوان بزرگ بعدی بخش کافی شاپ را تشکیل می دهد ، جایی که کارمندان غذا می خورند و به بحث و گفتگو می نشینند . در کنار کافی شاپ تراسی وجود دارد که ۱۰ متر طول دارد و به انعطاف پذیر بودن این مجموعه کمک می کند . در این تراس دستگاه پخت کباب و مبلمان برای صحبت و گفتمان و استراحت وجود دارند. طراحی منحصر به فرد این مجموعه فضایی پر جنب و جوش به وجود آورده است.
منبع:http://www.designboom.com