طراحی داخلی 2
فضای آموزشی و کتابخانه

طراحی داخلی

۰
(۰)

گروه معماری Aberrant جهت طراحی فضاهای داخلی از شیوه ای متفاوت استفاده کرده است . این تیم با استفاده از ریلها و پرده های رنگی ، زون های مختلفی را طراحی نموده است که امکان تنظیم نور و حریم بندی در آنها وجود دارد از طرفی دیگر این پرده ها به عنوان موانع آگوستیکی نیز عمل می کنند.

شرایط انعطاف پذیری که در طراحی فضای داخلی این ساختمان حاکم است ، امکان ایجاد فضاهایی با ظرفیتهایی متغیر ، متناسب با طیف وسیعی از فعالیتها را ممکن ساخته است.به عنوان مثال می توان با تغییری جزئی یک سالن غذاخوری بزرگ و یا یک باشگاه ورزشی داشت و یا از آن به عنوان فضایی با گروه بندی مطالعاتی استفاده کرد.

یکی از طراحان شرکت Aberrant به نام David Chambers در توصیف طراحی داخلی این پروژه می گوید:” ما دو ردیف پرده ی موازی داریم یکی از آنها از جنس حریر و دیگری از جنس ساتن می باشد .مابه کمک جدیدترین متدها در طراحی بافت و رنگ پارچه ها و با ترکیب بافت مات و شفاف این فرصت را در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار داده ایم که به بازی با کیفیت نور و رنگ بپردازند و با توجه به اینکه می توانند فضاهای متنوعی ایجاد نمایند از نورها و رنگها لذت ببرند.از طرفی دیگر بیشتر ایده های طراحی مستقیما از ارتباط با کودکان در کارگاه های آموزشی شکل گرفته است به عنوان مثال چیدمان میزهای غذاخوری حاصل رویاپردازی کودکان در مورد سالن غذاخوری در کتاب هری پاتر می باشد.در نهایت جهت تقویت حس ماجراجویی فضاهای مخفی جذابی در زیر راه پله و مبلمانها ایجاد نمودیم.”

حتما بخوانید:  مدرسه ابتدایی HUGS
برای این پروژه مبلمانهای متحرک ، کاربردی و چندمنظوره ای طراحی شده است که به کاربران اجازه می دهد که به شیوه ی دلخواه به دیزاین فضای خود بپردازند.نقطه ی قوت این طرح فضاهای ذخیره سازی کاربردی است که برای استفاده های مختلفی سازماندهی شده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط

طراحی داخلی
معماری و دکوراسیون خانه

طراحی داخلی

۰
(۰)
در کشورهای در حال توسعه، معمولاً درساخت وسازهای طبقه متوسط و کم‌درآمد جامعه از یک الگوی «جهانی» مانند دیوار بتنی استفاده می‌شود. در همین حال ، می‌توان به نسبت دانش فنی ساختمان و دسترسی به مصالح ، از موادی مانند چوب استفاده کرد.در طراحی داخلی این ساختمان از ترکیب چوب و بتن به خوبی استفاده شده است. طبقه ی اول این ساختمان حول فضای نشیمن و مطالعه گسترش یافته است.
دورتادور فضای مرکزی را قفسه های چوبی با دیزاینی خاص فرا گرفته که نه تنها به عنوان فضایی برای قرارگیری وسایل و کتابها مورد استفاده قرار گرفته است بلکه به عنوان یک لایه ی نیمه شفاف باعث ارتباط بین محیط داخل و خارج شده است.
در طراحی داخلی فضای خارج از بخش مرکزی که مربوط به اتاق چای است از رنگ سیمان خاکستری در ترکیب با رویه ی بتنی کانتر و میز استفاده شده است.بدین ترتیب فضایی خلق شده است که در آن کنتراست ایجادشده بین پس زمینه و باکسهای خاکستری تجربه ی فضایی با مقیاسهای مختلف را ممکن ساخته است.از این تکنیک در فضای نشیمن و اتاق خواب نیز استفاده شده است.
در طبقه ی همکف برای ایجاد ارتباط بین فضای داخلی و خارجی و نیز چشم اندازی مناسب از تعدادی بامبو در حیاط خلوت استفاده شده و برای استفاده حداکثری از فضاها از گاراژ قدیمی در طبقه ی زیرهمکف به عنوان اتاق مهمان استفاده شده است و در نهایت قوس استفاده شده در طبقه ی دوم در فضای نشیمن ارتباط بین دیوارها و سقف را نرمتر کرده و فضای آرامش بخش و متفاوتی را ایجاد نموده است.

مطالب مرتبط