طراحی داخلی برای دوستداران موسیقی

زندگی ما خالی از موسیقی نیست. موسیقی تبدیل به جزء جدا ناپذیر زندگی ما شده است. ضربان قلب ما از ریتم موسیقی تقلید می‌کند٬ گل‌ها با شنیدن صدای موسیقی بهتر رشد می‌کنند و این صداها و نواهای دل‌انگیز است که به زندگی ما روح می‌بخشد. سبک موسیقایی آدم‌ها با هم متفاوت است. کسانی که در نواختن ساز مخصوصی تبحر دارند جزو آدم‌های خوشبخت هستند. بعضی‌ها هم شنیدن موسیقی بخش مهمی از زندگی آن‌هاست به شکلی که دوست دارند حتی فضای داخلی خانه را هم به سبک موسیقی بچینند. نواهای خوش ما را به یاد آدم‌ها و مکان‌های بخصوص می‌اندازند و خاطراتی را برایمان زنده می‌کنند. در جمع‌های فامیلی و یا دور همی‌های دوستانه شنیدن موسیقی زنده حس و حال فوق‌العاده‌ای به جمع می‌بخشد. دوستداران موسیقی علاقه‌مندند که دکوراسیون داخلی منزل هم از سبک موسیقی محبوبشان پیروی کند. ازآنجایی‌که خانه جای امنیت و آرامش است پس چه‌بهتر که آن را بیشتر شبیه علایق و سلیقه‌ی خود کنیم. خانه من جایی است که دارای المان‌های موردعلاقه‌ام باشد. تم موسیقی برای کودکان و نوجوانان نیز بسیار جذاب است. موسیقی درروند رشد و یادگیری کودکان بسیار تأثیر گذار است. دوستداران موسیقی در دکوراسیون داخلی نیز باید خلاقانه‌تر عمل کنند تا فضایی هنرمندانه خلق کنند.

 

پیانو جزئی از دکوراسیون داخلی
پیانو جزئی از دکوراسیون داخلی

پیانو عضو جدانشدنی خانه

مگر امکان دارد کسی با شنیدن نوای خوش دچار احساسات نشود؟ پیانو سازی است کلاسیک که هر کسی با شنیدن صدای آن به حس و حال دل‌انگیزی دست پیدا می‌کند. اگر در نواختن پیانو مهارت دارید، داشتن یک پیانو اتاق نشیمن را زیباتر می‌کند. برای داشتن پیانو حتما نیازی به حرفه‌ای بودن شما در نوازندگی نیست. اگر یکی از فرزاندانتان به یادگیری این ساز علاقمند است و یا در میان دوستان و فامیل کسی نوازنده‌ی پیانو است و در مهمانی‌ها می‌تواند شما را با نواختن یک قطعه خوشحال کند پس لازم است این ساز زیبا و با شکوه را به فضای زندگیتان اضافه کنید. با قرار دادن پیانو به‌عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی خانه می‌توان خاطرات خوشی را خلق کرد. اگر در خانه‌ای آپارتمانی و با فضای محدود زندگی می‌کنید نیازی به تهیه‌ی پیانو آکوستیک نیست. پیانوهای دیجیتال جای کم‌تری را اشغال می‌کنند. برای آنکه پیانو نقطه کانونی اتاق نشیمن شود کافی است که رنگ دیوار پشت آن را نسبت به دیوارهای دیگر کمی تیره‌تر انتخاب کنید. اگر روی دیوار پشت پیانو از تابلو استفاده می‌شود بهتر است هم رنگ پیانو باشد. در نزدیک پیانو مبل‌های راحتی بچینید تا مهمان‌ها بهتر از صدای آن لذت ببرند. کنار پنجره‌های بزرگ نیز مکان مناسبی برای قرار دادن پیانو است. اگر پیانوی بزرگی دارید و فکر می‌کنید فضای زیادی را اشغال کرده است می‌توان قاب عکس، شمع، مجسمه‌های کوچک و یا هر وسیله تزئینی روی آن بچینید. به این شیوه می‌توان به وسیله‌ی پیانو دکورسازی کرد. از آنجایی که پیانو نسبت به تغییرات دما حساس است بهتر است که نزدیک شومینه و یا دستگاه تهویه قرار نگیرد.

استفاده از المان های موسیقی برای تزئینات

استفاده از المان های موسیقی برای تزئینات

دکوراسیون داخلی را هماهنگ با علایق خود بچینید

آلات موسیقی، پوسترها و تابلوها، مجسمه و صفحه‌های موسیقی همه‌ی این‌ها اگر درست انتخاب شوند می‌توانند خانه‌ی شما را هنرمندانه بیارایند و شمارا دوستدار موسیقی نشان دهند. کتابخانه‌ای که در آن کتاب‌های موسیقی جا خوش کرده‌اند، کاغذدیواری به شکل نت‌های موسیقی، ساکسیفونی طلایی آویزان به دیوار، گیتارهای تکیه‌بر دیوار، یک گرامافون آنتیک، صفحه‌های قدیمی موسیقی حتی اگر دکوری باشند، عکس نوازنده، خواننده و یا باند موسیقی محبوب، مجسمه‌هایی که نماد موسیقی هستند و … به دکوراسیون داخلی دوستداران موسیقی بیشترین کمک را می‌کنند. برای داشتن اتاق‌خواب و یا اتاق نشیمن دلخواه تنها کافی است که کمی خلاقیت به خرج دهید. نیازی به پول خرج کردن نیست شما با کمی ذوق و سلیقه می‌توانید کلیدهای پیانو را روی دیوار نقاشی کنید. عکس نوازنده محبوبتان را در قابی که با سایر دکوراسیون هماهنگی دارد به دیوار بزنید. از صفحه‌های قدیمی و به‌دردنخور می‌توان به نحو احسن جهت زیباتر کردن اتاق نشیمن استفاده کرد. شاید امروزه به دلیل تکنولوژی و ورود دستگاه‌های موزیک پلیر مدرن به بازار دیگرکسی به کاست‌های قدیمی گوش ندهد اما با همین‌ها می‌توان در دکوراسیون داخلی بهترین بهره را برد. هرکسی حق دارد درجایی که احساس آرامش می‌کند زندگی کند. یکی در خانه‌ای با دکوراسیونی به شکل طبیعت لذت می‌برد و دیگری با دکوراسیونی به شکل موسیقی. مهم این است که در این راستا تا چه اندازه هنرمندانه عمل می‌کنیم. قرار دادن عناصر مربوط به موسیقی در دکوراسیون داخلی گوش دادن به آواها و نواها را لذت‌بخش‌تر می‌کند.

تناسب بین سبک موسیقی و دکوراسیون داخلی

تناسب بین سبک موسیقی و دکوراسیون داخلی

تناسب بین سبک موسیقی و دکوراسیون داخلی

وقتی وارد خانه‌ای می‌شویم به راحتی می‌توانیم به شخصیت صاحب‌خانه پی ببریم. دکوراسیون داخلی علایق و خصوصیات ما را نشان می‌دهد. مسلماً وقتی شما در گوشه‌ی اتاق‌خوابی یک گیتار برقی می‌بینید اولین چیزی که در ذهنتان جرقه می‌زند این است که صاحب اتاق طرفدار راک‌اند رول است. وقتی‌که تنبک و سه‌تار می‌بینید برایتان موسیقی سنتی یادآوری می‌شود. اگر در طراحی اتاق نوجوان سردرگم هستید تم موسیقی انتخاب شایسته‌ای است. نوجوانان از این تم به گرمی استقبال می‌کنند. داشتن گوشه‌ای آرام و دنج برای گوش دادن به موسیقی در هر خانه‌ای لازم است. حقیقت این است اگر در فضایی مناسب به موسیقی گوش کنیم مسلماً زمان بیشتری را برای موزیک اختصاص می‌دهیم. محیط مناسب ما را برای شنیدن و لذت بردن ترغیب می‌کند. بین دریافت موسیقی، ابراز احساسات و یادگیری رابطه‌ی مستقیمی وجود دارد. امروزه دانشمندان پی برده‌اند که به‌وسیله‌ی موسیقی می‌توان بیماری‌های فراوانی را درمان کرد. با توجه به این گفته‌ها باید نقش موسیقی را در زندگی پررنگ‌تر کرد. استیکر دیواری‌هایی با نقش موزیک می‌توانند فضای اتاق نشیمن را دل‌انگیز و زیبا کنند. در انتخاب آلات موسیقی که در محیط استفاده می‌شود باید دقت کرد. همان‌طور که می‌دانید باید لوازم منزل باهم هماهنگی داشته باشند تا به محیط جلوه‌ی زیبا ببخشند. موسیقی سنتی نیاز به دکوراسیون سنتی دارد. وقتی از آلات موسیقی سنتی استفاده می‌کنید می‌توان از فرش و گلیم سنتی و گنجه‌هایی که جهت دکور استفاده می‌شود بهره برد. اما وقتی از آلات موسیقی مدرن مانند گیتار برقی استفاده می‌شود باید دکوراسیون داخلی مدرنی به‌کار برد. باید بین سبک موسیقی که انتخاب می‌کنید با سایر لوازم هماهنگی ایجاد کنید.

چیدمان صحیح اسپیکرها

چیدمان صحیح اسپیکرها

چیدمان صحیح اسپیکرها

همان‌گونه که استفاده از موسیقی در هتل‌های شیک و رستوران‌های باکیفیت نشانه‌ی سطح بالا بودن مکان است مسلماً در فضای داخلی منزل نیز بی‌تأثیر نیست. سیستم صوتی یکی از تجهیزات لازم برای گوش دادن به موسیقی است. اما برای گوش دادن به موسیقی باکیفیت باید سیستم صوتی مناسبی داشت. علاوه بر آن چیدمان سیستم صوتی و سینما خانگی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. با چیدمان مناسب علاوه بر زیبایی که به اتاق نشیمن می‌دهید بر بازده کیفیت صدا نیز می‌افزایید. باید تعداد بلندگوها را متناسب با مساحتی که در اختیاردارید انتخاب کنید. نقش بلندگوهای ایستاده در ساختن تم موسیقایی خانه بسیار مؤثراست. برای تقویت صدای فراگیر اتاق نشیمن می‌توان از اسپیکرهای اضافی استفاده کرد. در خانه‌هایی که کف کاملاً لختی دارند کیفیت صدا پایین می‌آید. فرش علاوه بر زیبایی که به اتاق نشیمن می‌دهد باعث بالا بردن بازده صدا می‌شود. بلندگوهایی که در اطراف اتاق چیده می‌شوند نباید از مبل‌ها خیلی بالاتر باشند. نحوه‌ی صحیح به‌گونه‌ای است که اسپیکرها باید هم‌سطح گوش‌های شما در حالت نشسته باشد. بلندگوها ازنظر اندازه هم سایز نیستند باید آن‌ها را حرفه‌ای چید تا صدای واضح و گوش‌نوازی ایجاد کنند.

چیدمان درست اسپیکرها در دکوراسیون داخلی

چیدمان درست اسپیکرها در دکوراسیون داخلی