طراحی داخلی اداری

اداره کردن کسب و کار کار آسانی نیست،در هر لحظه تصمیم گیری های زیادی باید انجام شود.به عنوان یک رئیس نه تنها مسئولیت این تصمیم ها با شماست بلکه راه حل های شما به طور بالقوه می تواند باعث شکست و یا موفقیت کار شما شود.هنگامی که شما در طول روز تحت فشار کاری هستید، اهمیت طراحی داخلی اداری برای شما مشخص می شود.طراحی داخلی اداری بر روی همه چیز تاثیر گذار است از عملکرد کار تا میزان خطاها و رضایت کارمندان.

تاثیر انتخاب رنگ بر عملکرد:
در نگاه اول انتخاب رنگ آسانترین تصمیم برای طراحی داخلی دفتر کار به نظر می آید.شما رنگ سازمانی خود را انتخاب می کنید ولی عجله کنید.تحقیقات نشان داده است که رنگ های آبی و سبز بر روی عملکرد کارکنانی که نیاز به تولید ایده جدید دارند بسیار اثر مثبتی دارد و از سوی دیگر قرمز برای کسانی که وظیفه آنها توجه به جزئیات کافی است موثر واقع می شود.بسیاری از شرکت های بزرگ نظیر google و ebay از این سه رنگ در نام تجاری و طراحی داخلی خود استفاده می کنند.

اشکال منحنی الهام بخش کارمندان:
استفاده از مبلمان منحنی در طراحی داخلی اداری به خلاقیت کارکنان کمک می کند.مطالعات نشان داده است که به احتمال زیاد هنگامی که شرکت کنندگان در اطراف یک فضای منحنی تجمع میکنند تفکر جمعی شکل میگیرد ولی هنگامی که در یک آرایش مستطیلی قرار می گیرند هر یک در افکار خود هستند.

آیتم های تزئینی کارکنان با توانایی بالاتر را جذب می کند:
جمع آوری نظرات ۲۰۰ نفر از مدیران در مشاغل مختلف نشان داده است که کسانی که در فضای اداری با طراحی مختصر و کم ارزش کار می کنند نسبت به کسانی که در فضایی طراحی شده فعالیت می کنند احتمال بیشتری دارد که از طرف کارمندان خود نادیده انگاشته شوند.کارمندان با ویژگی های شخصیتی مثبت،با اعتماد به نفس و متعهد به احتمال زیاد تصمیم به تغییر محل کار خود در آینده خواهند گرفت.

دمای مناسب خطاها را کاهش میدهد:
در هر دفتری صرف نظر از نوع فعالیت درجه حرارت همیشه مورد بحث است.همیشه یک گروه در زمستان از گرما شکایت دارند و گروهی دیگر در تابستان از سرما.تحقیقات نشان می دهد که بالا بردن درجه حرارت از ۶۸ درجه فارنهایت تا ۴۴در صد احتمال خطاهای تایپ کردن را بالا می برد.استفاده از ترموستات قابل برنامه ریزی، طراحی میز های قابل حمل و نوشیدنی های سرد و گرم می تواند تا حدودی از این مشکلات بکاهد.

نمونه ای از طراحی داخلی اداری در کانادا:
انواع مختلفی از طراحی داخلی اداری را دیده ایم اما هیچکدام تا کنون از تراشه های کامپیوتر الهام نگرفته اند.نمونه آن دفتری MacPaw در تورنتو کانادا است.یک توسعه دهنده نرم افزار که توسط استودیو Baraba طراحی شده است.

رنگ نارنجی روشن و اثراتی از رنگ سبز و طر ح های گرافیکی در کل دفتر دیده می شود.مساحت آن حدود ۱۲۲۷۰ فوت مربع است.با نگاهی به فضاهای منظم اطراف ، فضاهایی را می بینید که شما را به آرامش دعوت می کند.

چراغ های رنگی می توانند بر روی خلق و خو و در نتیجه خلاقیت افراد تاثیر بگذارند.دفتر اداری دارای میز میان وعده و میز فوتبال دستی می باشد.همچنین دارای تراسی است که شومینه،باربیکیو و فواره دارد.

همان طور که از یک شرکت نرم افزاری انتظار می رود همه چیز از طریق تکنولوژی به هم ارتباط دارند.سیستم روشنایی،تاسیسات و آکوستیک توسط ipad و iphons کنترل می شوند.