طراحی داخلی اتاق خواب

نحوه جانمایی وسایل در اتاق خواب اولین شرط اساسی برای یک دکور اصولی است.ریخت و پاش، شلوغی و تجمع بیش از اندازه وسایل در اتاق خواب یکی از مهم‌ترین موانع ایجاد آرامش در این بخش از خانه است. در طراحی داخلی اتاق خوابهای کوچک از آنجاییکه فعالیتهای گوناگونی در اتاق خواب انجام می گیردمعمولا طراحی بگونه ای انجام می شود که بتوان درآن استراحت ویا مطالعه کرد،تجهیزات کامپیوتری را قرار داد،لوازم را انبار کردو چندین عملکرد دیگر را در اتاق خواب داشت.

طراحی یک اتاق‌خواب کوچک می‌تواند کار لذت‌بخشی باشد. با طراحی درست و به کارگیری تکنیک‌های هوشمندانه، شما می‌توانید اتاق دنج خود را تبدیل به استراحتگاهی رویایی کنید. فضای زیر به مساحت ۱۴ مترمربع واقع درمسکوی روسیه ،یک اتاق خواب چندمنظوره و متفاوت است که طراحی داخلی آن توسط شرکت معماری INT2 انجام شده است.

شرکت معماریINT2 ،هنگام طراحی این اتاق خواب ، ابتدا جعبه ای بزرگ که بیش از نیمی از اتاق را اشغال کرده بود ،ساخت . اما در نهایت نتیجه اعجاب انگیز بود.همه چیز به زیبایی ودرنهایت سادگی در اتاق سازماندهی شده بودو اتاق بسیار بزرگتر از آنچه که بود به نظر می رسید.در نهایت تیم طراحی ،طرحی گرافیکی را برای ایجاد جذابیت بیشتر به کف پوش و دیوار پوش این اتاق اضافه کرد.

چیزی که این طراحی داخلی را بیش از پیش خاص و شگفت انگیز کرده است ،تعداد زیادی قفسه و فضای کمد وکشو است که در یک فضای کوچک جانمایی شده است.

میز تحریر تنها مبلمان مستقلی می باشد که در این فضا به کار گرفته شده است. سایر لوازم ضروری ومعمول هر اتاق خواب در جعبه ی جادویی ، جانمایی شده است.به کارگیری این ایده هوشمندانه، از ایجاد فضاهای تقسیم بندی شده ومرتب ، حیات جدیدی را به این فضای فشرده اضافه کرده است.

سرگرم کننده ترین و جذاب ترین بخش طراحی داخلی این اتاق خواب دیوار مقابل تخت خواب است که درکنار ورودی به اتاق واقع شده است. نیمی از دیوارپانلی است که درهنگامی که ویدئو پروژکتور روشن می شود،درنقش یک تلویزیون عمل می کند،ودر ضمن این پانل درپشت خود آینه ای را پنهان دارد.نیمی دیگر از دیوار ،یک تخته سیاه است که می توان از آن به عنوان تخته ای برای یادداشت های روزانه ،استفاده کرد.

منبع:http://www.trendir.com