طراحی خلاقانه دفاتر Nuon در آمستردام

آمستردام یکی از شهرهایی است که در زمینه معماری و شهرسازی صاحب سبک و نام و اثبات شده است.حفظ حداکثر سطح خلاقیت و بهره وری از آیتمهای اصلی طراحی فضای کار است که در آمستردام به شدت مورد توجه می باشد و نادیده گرفته نمی شود.

گروه HEYLIGERS Designدفاتر اداری Nuon را طراحی کرده است.ساختمان این مجموعه جدید آمستردام۲۵ سال پیش ساخته شده بود و به تازگی به یک ساختمان مدرن که از ترکیب هتل و فضای کاری به مساحت ۲۷۰۰۰ متر مربع است تبدیل شده است. ۶سطح جدید دفتر مرکزی تابعی است که اضافه شده و روی تنوع و انعطاف پذیری آن تمرکز شده است. علاوه بر این، ساختمان تمام امکانات را به کاربران خود ارائه می دهد و دارای: لابی با یک بار نوشیدنی، رستوران با ۶۵۰ صندلی، کتابخانه، کافی شاپ، مرکز خدمات، مرکز کنفرانس، و یک سالن آسمان است.این یک دفتر دارای محیطی باز و انعطاف پذیر است.

ورودی به ساختمان یک مرور کلی از طبقات را از طریق منطقه ای با سه برابر ارتفاع ارائه می دهد که تشکیل شده از مجموعه ای از راه پله ، یک تن رنگی نافذ و خنثی با دیوارهای سفیدو قطعات مبلمان همراه با کفپوشهای چوبی روشن که برای انعکاس نور بیشتر به فضای داخلی درنظر گرفته شده.
مجموعه داخلی شامل فضاهای کاری مختلف می باشد که انعطاف پذیر و متنوع است . تراس سمت چپ منطقه ای است با رنگهای زنده و ترکیبی ازرنگهای زرد و آبی که به خوبی با دیوارهای نشیمن که به سمت خارج گسترش پیدا کرده مرتبط شده است.

این ساختمان دارای گواهیBREEAM در سطح بسیار خوب برای هر دو قسمت بیرونی و داخلی می باشد. با توجه به دیوارهای سفید، سقف،قطعات مبلمان و کفپوش که به رنگ چوب روشن است می توان گفت که رنگ و طرح غالب روشن و خنثی است . اینجا و آنجا، از رنگهای آبی، زرد و سبزاستفاده شده که طرح کلی را تغییر داده، گرمای فضا را اضافه می ک ند وبه ایجاد یک محیط شاد و پویا کمک می کند.

منبع:http://www.designrulz.com
سال:۲۰۱۵
مکان:Amsterdam
تیم طراحی:HEYLIGERS Design