طراحی خانه ای زیبابا دید ۳۶۰ درجه

این خانه را که در شمال شرقی بلغارستان واقع شده است ،معماران I/O طراحی کرده اند که شامل دیوارهای بیرونی ساخته شده از گابیون ونیز طبقه ی فوقانی با مناظری شگفت انگیز است.این خانه زیبا بر روی یک تپه در بالاترین گوشه ای از یک روستا، میان یک منطقه کشاورزی در شمال شرقی بلغارستان واقع شده است.، طراحی خانه ای زیبا با امکان دید ۳۶۰ درجه ای منطقه کشاورزی اطراف آن یکی ازکارهای شاخص این گروه معماری است .

محل این پروژه، به دلیل این که امکان دیدن ۳۶۰ درجه ای و همچنین از راه دور از آن جا وجود دارد منحصر به فرد است.برای تقویت این دو ویژگی ، قسمتی از این طرح در نقاطی کور قرار گرفت و اتاق نشیمن در ترازی بالاتر از آن واقع شد، تا هم امکان دید ۳۶۰ درجه ای فراهم شود و همچنین حریم خصوصی افراد، در فضاهای کاملا باز بالای خانه حفظ شود.

سقف شیروانی این خانه که از فلزی نازک است، با شیب زیاد و بیرون آمدگی، امکان ارتباط فضای داخلی خانه را با علفزار اطراف آن فراهم می سازد.

ماهیت مصالح جامد فنداسیون ، سادگی و بی آلایش بودن خانه های نزدیک به روستا را القا می کنند.یک بخش در خانه، به یک فضای غار مانند ، یعنی سالن ورودی یا گاراژ منتهی می شود.

مصالح غالب در فضای داخلی خانه ، روکش های چوبی ، از انواع محلی می باشند که بین سفتی و زبری سازه داخلی و اطراف آن تعادل برقرار می سازد.

در طراحی دکوراسیون داخلی این خانه زیبا سعی شده است که زیبایی در عین سادگی حفظ شود تا علاوه بر ایجاد فضایی دلنشین و زیبا، ارتباط فضای داخلی خانه با فضای خارجی آن و طبیعت اطراف آن حفظ شود.