طراحی آشپزخانه

رنگهایی که در فضاهای مسکونی مخصوصا آشپزخانه استفاده می شوند بایستی ، رنگهای شاداب و خوشایندی بوده و به راحتی بتوان از آنها در ترکیب با متریالهای دیگر استفاده کرد.پرهیز از طراحی فضایی کسل کننده و یکنواخت، همواره یکی از چالش های اصلی طراحان داخلی بوده است.انتخاب رنگ ، در طراحی فضایی مانند آشپزخانه باید به گونه ای انجام گیرد که  حس راحتی و تازگی را در فضا القا کند.

فراموش نکنیم که طبیعت هیچگاه در انتخاب نوع سبز اشتباه نمی کند. رنگ سبز بسته به نوع تونالیته و در ترکیب با دیگر رنگها، می تواند انرژی زیادی رابه همراه داشته و آرامش بخش باشد. رنگ سبز در ترکیب با خاکستری زیباست وبه همراه سفیدِ درخشان، عالی به نظر می رسد. در طراحی آشپزخانه نیز مانند طراحی سایر فضاها ، ترکیبی از المانهای مختلف مانند: کفسازی و مبلمان و… به همراه یک نورپردازی مناسب هستند که مشخص می کنند رنگ مورد استفاده در آن فضا، چطور به نظر می رسد.

رنگ سبز یکی از رنگهایی است که در طبیعت به وفور یافت می شود و همواره مورد توجه طراحان بوده است.رنگ سبز می تواند در درون ساختار روان شناختی انسان تعادلی کامل ایجاد کند.از بین همه ی رنگها ، این رنگ از همه خوشایندتر است زیرا برای تمرکز روی آن ، چشم هیچ نیازی ندارد که شبکیه را تنظیم کند.عقیده بر این است که سبز ، حالتی از نگرش ذهنی مثبت ایجاد می کند و چون رنگ طبیعی گیاهان است ، موجب می شود تا احساس ثبات و امنیت کنیم.بنابراین این رنگ می تواند یکی از رنگهای مناسب در طراحی آشپزخانه باشد.

منبع:http://www.architectureartdesigns.com