صندلی‌های همیشه محبوب Eames در خانه

نزدیک به هفتاد سال است که از ساخت اولین صندلی Eames می‌گذرد و شاید باورش سخت باشد که این قطعه مبلمان ساده بتواند در تمام این سال‌ها رقیبی سرسخت برای انواع صندلی‌های ناهارخوری، نشیمن و حتی مطالعه باشد. صندلی ایمز را احتمالا بتوان یکی از عجایب دنیای مبلمان دانست، چراکه تقریبا با اکثر سبک‌های دکوراسیون از کلاسیک تا مدرن و مینیمال همخوانی دارد.

صندلی Eames محصولی مناسب و پرکاربرد برای قرار گرفتن در کنار میز ناهارخوری
صندلی Eames محصولی مناسب و پرکاربرد برای قرار گرفتن در کنار میز ناهارخوری

صندلی ایمز در آشپزخانه

صندلی Eames یکی از محصولات مناسب و پرکاربرد برای قرار گرفتن در کنار میز نهارخوری است به‌خصوص اگر در فضای آشپزخانه استفاده شود. دکوراسیون آشپزخانه به دلیل فضای کوچک خود، از ظرافت زیادی برخوردار است و معمولاً میزهای ناهارخوری که برای چنین فضایی انتخاب می‌شوند ابعاد و ضخامت زیادی ندارند. از این رو صندلی ایمز تناسب زیادی با این محیط خواهد داشت. از سوی دیگر تنوع رنگ بی‌نظیر صندلی ایمز سبب شده تا بتوان آن را با انواع رنگ‌های به کار رفته در آشپزخانه هماهنگ کرد.

صندلی Eames در دکوراسیون آشپزخانه

صندلی Eames در دکوراسیون آشپزخانه

صندلی ایمز در اتاق نشیمن

ویژگی‌های صندلی Eames هنگامی در فضایی خارج از آشپزخانه قرار گیرد بیشتر نمایان می‌شود. برخلاف دکوراسیون آشپزخانه که معمولاً از یک یا دو رنگ به شکل وسیع استفاده می‌شود، در فضای نشیمن تنوع رنگ‌ها و فرم عناصر تشکیل دهنده دکوراسیون بسیار زیاد است. در حالی که در آشپزخانه‌ها خطوط صاف بیشتر به چشم می‌آید، در فضای نشیمن ترکیبی از خطوط مدور و مورب و صاف قابل مشاهده است. از این رو صندلی ایمز که از پایه‌های صاف و نازک و بدنه‌ای مدور برخوردار است در چنین فضایی به خوبی با دیگر عناصر هماهنگ می‌شود.

استفاده از صندلی Eames به عنوان صندلی مطالعه در کنار میز کار یا میز تحریر

استفاده از صندلی Eames به عنوان صندلی مطالعه در کنار میز کار یا میز تحریر

صندلی ایمز در اتاق مطالعه

کاربرد صندلی Eames به موارد فوق خلاصه نمی‌شود. این محصول سال‌هاست که در اتاق‌ها به عنوان یک صندلی مطالعه در کنار میز کار یا میز تحریر قرار می‌گیرد. با وجود اینکه صندلی ایمز در سال ۱۹۴۸ ساخته شد اما ساختار آن به گونه‌ای است که از ارگونومی مناسبی برخوردار است و گزینه‌ای خوبی برای نشستن طولانی مدت محسوب می‌شود. افزون بر این، ظرافت صندلی Eames در کنار استحکام آن موجب شده تا با فضای کوچک اتاق خواب‌ها و میز تحریرهای جمع و جور سازگار باشد.

صندلی ایمز در دکوراسیون مدرن

صندلی ایمز در دکوراسیون مدرن

پنجره‌های بزرگ، رنگ‌های خنثی و یکدست و خطوط صاف از مشخصه‌های بیشتر دکوراسیون‌های مدرن هستند که ممکن است برای برخی خسته‌کننده باشند. از سوی دیگر صندلی ایمز از جمله محصولاتی است که می‌تواند در دکوراسیون‌های مدرن نقشی تعیین کننده داشته باشد. افزون رنگ‌های شاد و متنوع و خطوط مدور به دکوراسیون از جمله وظایفی است که صندلی Eames به خوبی از عهده آنها برمی‌آید.

تنوع رنگ در دکوراسیون منزل با استفاده از صندلی ایمز

تنوع رنگ در دکوراسیون منزل با استفاده از صندلی ایمز

ایجاد تنوع رنگ در دکوراسیون منزل کاری سخت به نظر می‌رسد. در این مواقع اولین سؤالی که به ذهن ما می‌رسد این است که دقیقاً کدام یک از اجزای دکوراسیون را رنگی کنیم؟ سؤالی در ظاهر ساده که اغلب جوابی برای آن نداریم. واضح است که بسیاری از عناصر موجود در دکوراسیون از دیوارها و کتابخانه‌ها تا مبلمان و میزهای ناهارخوری از رنگ‌های ثابت و قابل پیش‌بینی برخوردارند. این در حالی است که صندلی Eames یک راه حل ساده، کم‌هزینه و ماندگار برای رنگی کردن دکوراسیون منزل است.

 

صندلی ایمز در کنار میز ناهارخوری بزرگ چوبی

صندلی ایمز در کنار میز ناهارخوری بزرگ چوبی

صندلی ایمز در فضای نهارخوری

شاید تصور شود که صندلی ایمز تنها می‌تواند در کنار یک میز ناهارخوری ظریف و جمع و جور قرار گیرد اما با مشاهده تصویر فوق احتمالا باید کمی در تصمیم خود تجدید نظر کنیم. صندلی ایمز پایه چوبی در مقایسه با مدل‌های پایه فلزی از لحاظ رنگ و ابعاد تناسب بیشتری با میزهای چوبی بزرگ دارد. از سوی دیگر اندازه کوچک این صندلی امکان استفاده نفرات بیشتری از میز ناهارخوری را فراهم می‌کند.

صندلی ایمز در دکوراسیون های ساده

صندلی ایمز در دکوراسیون های ساده

حتی دکوراسیون‌های ساده نیز شانس زیبایی و جلب نگاه‌ها به خود را دارند. در تصویر فوق یک فضای نهارخوری ساده و قدیمی را مشاهده می‌کنید که از یک میز با پایه‌های مورب و نور طبیعی برخوردار است. هرچقدر که نور طبیعی زیادتر باشد، نقص‌ها و نقاط ضعف دکوراسیون کمتر به چشم می‌آیند. از سوی دیگر صندلی Eames با تنوع رنگ خود به خوبی می‌تواند نگاه‌ها را به خود جلب کند. همچنین پایه‌های این صندلی با فرم میز ناهارخوری متناسب است و به هماهنگی و نظم محیط می‌افزاید.