صندلی های زاویه دار دارای بافت چوبی

Efasma که نام تجاری یکی شرکت انگلیسی مبلمان می باشد ، به تازگی اولین مجموعه خود را که توسط Bureau de Change طراحی شده است را عرضه کرد.

. این مجموعه شامل صندلی و میزهای برش دار می باشد و طوری طراحی شده اند که در مواقعی که بدون استفاده هستند، صندلی ها به راحتی در داخل میز قرار می گیرند و هیچ فضای اضافی را اشغال نمی کنند .
این نوع طراحی از علاقه Bureau de Change به بررسی جنس اجسام و مراحل ساخت آن ها الهام گرفته است.این مدل طراحی برای ترکیب کارامدی کالا با زیبایی و توجه به جزییات ایجاد شده است که جزو طرح هایی است که معمولا در کمیسیون های معماری از آن استفاده می شود.

این مجموعه دارای صندلی هایی با بافت چوب گردو، میز های محکم ساخته شده از سنگ مرمر و چوب، و میز قهوه خوری و همچنین دیوار چوبی تقسیم کننده می باشد.قرارگیری بافت چوبی صندلی ها در کناراشکال گرافیکی زیبای اطراف و ترکیب این دو با سنگ مرمر براق و فلز برنج، اثر به وجود آمده را گرانبها و زیبا کرده است.

بافت های چوبی میز غذاخوری به طور هندسی در طول میز تکرار شده است و رگه های طبیعی چوب بلوط و گردو به صورت زیبا در مسیر میز قرار گرفته اند.همین تکنیک در میز قهوه خوری هم استفاده شده است، طوری که قسمت های مختلف سنگ مرمر مانند پازل، دوران پیدا کرده و به هم متصل شده اند و رگه های سنگ مرمر در طول میز قابل مشاهده است.

میز های غذاخوری توسط سیستم برش دار ، شکل داده شده اند که در آن صندلی های Efasma ، تا لبه های میز هل داده میشوند و آنچه بجا می ماند و قابل مشاهده است، برش های روکش دار از جنس برنج می باشد.

برای توضیح بیشتر در مورد قطعات، موسس Bureau de Change ، آقای Billy Mavropoulos ، اشاره می کند: ” ما می خواهیم محصولاتی را تولید کنیم که از تکنیک های سنتی و دست ساز فاصله گرفته و ظرافت وتغییرات ایجاد کنیم. ساده سازی ساختار نه تنها باعث ایجاد زبان گرافیکی قوی تری میشود، بلکه جزییات را نیز جلوه می دهد و کیفیت بافت و سطوح اجناس طبیعی اطراف را بالاتر می برد.

ترجمه و گرداوری مطلب : مونا صباغیان