توپ‌های ژیمناستیک
فضای اداری

شورش توپ‌های ژیمناستیک، علیه صندلی اداری!

۰
(۰)
استفاده از توپ‌های Wellness بجای صندلی‌های اداری
استفاده از توپ‌های Wellness بجای صندلی‌های اداری

امروزه بیش از ۸۰ درصد از مردم حداقل یکبار کمر درد را در زندگی خود تجربه می‌کنند. یکی از شایع‌ترین علل این بیماری سبک زندگی نامناسب و کم‌تحرکی است. کارمندان به دلیل ثابت نشستن بر روی صندلی‌های اداری سفت بیش از دیگران در معرض کمر درد هستند. چرا که ساعت‌های طولانی ستون فقرات خود را در حالت منحنی قرار می‌دهند. استفاده از توپ‌های Wellness بجای صندلی‌های اداری می‌تواند گزینه جالبی برای آن‌ها باشد.

قرارگیری وضعیت مناسب بدن با نشستن بر روی توپ‌های ژیمناستیک

قرارگیری وضعیت مناسب بدن با نشستن بر روی توپ‌های ژیمناستیک

با نشستن بر روی این توپ‌ها بدن در وضعیت مناسبی قرار می‌گیرد. این وضعیت از آسیب‌های ستون فقرات، که بر اثر نشستن نادرست ایجاد می‌شود، پیشگیری می‌کند. همچنین این توپ‌ها مشکل خستگی ناشی از نشستن طولانی مدت را حل کرده‌اند. توپ Wellness در دو قطر ۵۵cm برای افراد زیر ۱۷۰ سانتی‌متر و ۶۵cm برای افراد بالای ۱۷۰cm در دسترس است.

نشستن فعال با توپ‌های Wellness

نشستن فعال با توپ‌های Wellness

از مزایای توپ‌های Wellness، این است که کاربر هنگام نشستن بر روی آن مدام برای نگه‌داشتن بدنش در حالت ثابت تلاش می‌کند. همچنین سعی می‌کند حرکت‌های خود را با توپ تنظیم کند و یک نشستن فعال داشته باشد. این کار باعث برقراری تعادل در بدن می‌شود. همین حرکت‌های مدام فشار و آسیب‌هایی فیزیکی را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود کارمندان در آرامش کامل به کار خود مشغول باشند.

ورزش کردن با توپ‌های ژیمناستیک در محیط کار

ورزش کردن با توپ‌های ژیمناستیک در محیط کار

معمولاً کارمندان فرصتی برای انجام تمرین‌های وزرشی پیدا نمی‌کنند. اگر قبلاً در وقت استراحت خود بر روی صندلی اداری ثابت و بیکار می‌نشستند الان می‌توانند در وقت آزاد خود حرکات ورزشی نشسته را انجام دهند و سلامت خود را حفظ کند. همچنین تحرک باعث ایجاد انرژی در بدن می‌شود و بعد از یک روز کاری سخت کارمندان احساس خستگی نمی‌کنند.

توپ‌های ژیمناستیک طراحی شده توسطantonio citterio

توپ‌های ژیمناستیک طراحی شده توسطantonio citterio

بخش پایین این توپ‌ها کمی سنگین‌تر از بالای توپ است. همین سنگینی باعث می‌شود توپ ثبات بیشتری داشته باشد و آزادانه در اطراف نچرخد. توپ‌های Wellness دارای یک پوشش محافظی ضد لغزش هستند. پوشش آن‌ها از پارچه چندلایه ضد باکتری ساخته ‌شده‌ که به راحتی به وسیله زیپی که بر روی آن قرار دارد، از توپ جدا می‌شود و می‌توان آن را در دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد، شستشو داد. توپ‌های Wellness در کارخانه‌ای در شهر سزنا، ایتالیا توسط یک معمار ایتالیایی به نام antonio citterio طراحی و ساخته شده‌اند و به راحتی قابل‌ جابه‌جایی هستند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط