شرکت طراحی داخلی

تصاویر زیر مربوط به رستوران نور در شهر کوردوبای اسپانیا است که توسط شرکت طراحی داخلی GG طراحی و ساخته شده است.این رستوران یک فضای غذاخوری معمولی نبوده و بیشتر شبیه به یک پروژه ای فرهنگی است که برای مشتریان تجربه ای  فرهنگی  متفاوت و وابسته به غذا را ایجاد می نماید.

در واقع می توان گفت، ایده ی این طرح، خلق دوباره ی مدینه الزهرا با بیانی معاصر بوده است . مدینه الزهراء به معنای شهر زهراء از شهرهای قدیمی اسپانیا در ناحیه اندلس و در ۳۰ کیلومتری کوردوبا (قرطبه) است که توسط عبدالرحمن ناصر در نیمه قرن دهم میلادی حوالی سال ۹۴۰ م ساخته شد. در سال ۱۹۱۱ م بقایای این شهر کشف شد و تا به حال حدود ده درصد از این شهر کشف و شناسایی شده است.

به عبارت دیگر می توان گفت که شرکت طراحی داخلی GG این فضا را با تمرکز بر میراث عربی ساخته است و طراحی داخلی پروژه با استفاده از نقوش عربی و الگوهای سنتی روی دیوارها، کف و … شکل گرفته است،

تضاد بین طراحی داخلی و خارجی بنا در تمدنهای متعدد و سبکهای معماری به ویژه در فرهنگ اسلامی که در آن بیرون اثر به شدت در تضاد با فضای داخلی غنی و تزیین شده است به چشم می خورد.

نمای ساختمان با استفاده از متریالی سرامیکی پوشیده شده و دارای حکاکی های هندسی تند و تیزی می باشد و درست در نقطه ی مقابل آن درتزیین و طراحی فضای داخلی رستوران از موتیفهای هندسی استفاده شده است.

فضای داخلی دارای پلانی باز بوده و ترکیبی از آشپزخانه ، سالن و فضای نشیمن است.این فضای واحد و یکپارچه شامل یک توالی فضایی مستمربوده که به مشتریان اجازه می دهد تجربه ای همه جانبه را هنگام غذاخوردن داشته باشند.فضای اصلی توسط یک سازه ی بزرگ چوبی که تمام فضا را در برگرفته زینت یافته است.فضای آشپزخانه توسط یک کانتر سفید از سایر فضاها جدا شده و به عنوان یک الگوی تکرار شونده از آن در طراحی فضای داخلی استفاده شده است.

تمام مبلمانها به صورت سفارشی برای این پروژه ساخته شده اند. به عنوان مثال تمام میزها دارای صفحه ای سفید با پایه های طلایی و صندلی ها به رنگ خاکستری با پایه هایی خاص می باشند.

همچنین، تمام ظروف، کارد و چنگال ها توسط صنعتگران و سازندگان دوره عرب ساخته شده اند.