سه روند طراحی داخلی خانه برای سال ۲۰۱۶

عناصر به کار برده شده در چیدمان داخلی ۲۰۱۶ شامل هرچیزی _از رنگ های دراماتیکِ رو تختی ها گرفته تا طرح های ساده و مدرن با چیدمان آشفته _ می شود. درزیر به سه نکته از اصلی ترین عناصر طراحی های داخلی سال ۲۰۱۶ نگاهی می اندازیم:

شماره یک
شماره یک
  1. محیط خارج را به داخل خانه بیاورید!

به جای رفتن به بیرون از خانه برای استفاده از طبیعت، می توانید طبیعت را در داخل خانه به ارمغان بیاورید.هرچیزی از دکور دیواری تا درختچه های بونسای، سنگ و طبقات بتنی و آجرهای دیواری تا مبلمان های منحصر به فرد مختص پاسیو می توانند بازتابی از طبیعت باشند و در دکوراسبون منزل به کار گرفته شوند. خیلی جالب خواهد بود اگر ببینید کاغذ دیواری ها نیز می توانند طبیعت را در خانه تان تداعی کنند. حتی کاغذ دیواری های با نقوش سه بعدی که نمایانگر درختان، آسمان،دریا و… هستند.

۲) بافت ها از اصل های مهم در سال ۲۰۱۶

بافت های منحصر به فرد در همه جا یافت خواهند شد ، به ویژه در خزهای تزیینیِ مصنوعی که از ملموس ترین بافت ها هستند و می توانند به عنوان روکش برای بسیاری از عناصر چیدمان استفاده شوند. صندلی ها با پارچه های باروک، مخمل، و یا حتی چرم در کنار انواع مختلفی از خز های مصنوعی و ایجاد تضاد رنگی با آنها می توانند ترکیب های مدرن و دلنشینی را برای فضای داخلی نشیمن به وجود آورند. یکی از بیشترین وسیله هایی که در چیدمان می تواند بافت را به خوبی دخیل کند، فرش ها هستند.

پهن شدن فرش یا گلیم با ترکیب رنگی مناسب بر روی کف پوش های چوبی گزینه ی بسیار مناسبی است تا دکوراسیون منزلتان را به اصول چیدمان ۲۰۱۶ نزدیک تر کند.

شماره سه

شماره سه

۳) استفاده از نقوش گل ها

در سال ۲۰۱۶ انتظار دیده شدن صندلی ها ، مبل ها، بالشت، تشک ،قالیچه ها کاغذ دیواری ها و آثار هنری تزیینی بر روی دیوار ها با نقش و نگار گل ها می رود. در بین آنها گل های تیره تر محبوبیت بیشتری دارند.

از دیگر گرایشاتی که چیدمان سال ۲۰۱۶ دارد می توان به استفاده از رنگ های دراماتیک، کاشی های هندسی ، مبلمان و لوازم با طراحی های مینیمال اما با تزیینات و وسایل جانبی پرطرح و نقش نام برد.

سه سه

سه سه

هفت

هفت

هشت

هشت

نه

نه

یازده

یازده

دوازده

دوازده

سیزده

سیزده

چهارده

چهارده

پانزده

پانزده