سفری شگفت انگیز به اعماق بدن انسان

تصاویر عجیب و بی‌نظیری که در این گزارش می‌بینید پارکی است که در منطقه دارآباد تهران واقع شده است. این پارک موضوعی شامل دو مجموعه «هیومن پارک» و «دکتر لند» است. بازدید‌کنندگان در این پارک، می‌توانند در مجموعه هیومن پارک با ورود به بدن انسان که در اندازه و ابعاد بسیار بزرگ طراحی شده است، علاوه بر شناخت بدن خود و شگفتی‌های آن، ساعات هیجان‌انگیزی را سپری کنند. دکترلند فضایی است که رویای پزشک شدن کودکان در آن به واقعیت تبدیل می‌شود. در ادامه با این پارک بیشتر آشنا شوید.

هیومن پارک
هیومن پارک

جانت، آرنولد، کیشا و… را یادتان هست. در کلاس خانم فریزل درس می‌خوانند. یک مارمولک سبز کوچک نیز همیشه آنها را در سفرها همراهی می‌کرد. بچه‌ها به همراه خانم فریزل و به کمک اتوبوس‌مدرسۀ جادویی‌شان برای سفرهای خاص خود آماده می‌شدند، گاهی نیز به اندازۀ یک ذره بسیار ریز درمی‌آمدند و به داخل بدن انسان سفر می‌کردند.

هیومن پارک

هیومن پارک

هیومن پارک

هیومن پارک به عنوان اولین و بزرگترین پارک بدن انسان توسط شهرداری تهران و با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی طراحی و ساخته شده است. این پارک به عنوان دومین پارک موضوعی کشور شناخته می شود. در این پارک اعضاء اصلی بدن بزرگنمایی شده و سفر علمی و هیجان انگیز در آن از گوش آغاز شده و به روده ختم می شود.

NULL

NULL

هیومن پارک

هیومن پارک

یکی از نکات جالب توجه در طراحی این مجموعه استفاده از صوت و همچنین مکانیزم‌های مختلف بدن است. به عنوان مثال با نزدیک شدن به موهای بینی مکانیزمی شبیه به عطسه اتفاق می‌افتاد و یا با حضور در بخش قلب می‌توان به صدای تپش قلب گوش داد.

دکترلند
دکترلند

دکترلند

در کنار هیومن پارک مجموعه دیگری با نام دکترلند قرار دارد. یکی از بازی‌های مورد علاقه کودکان تکرار کارهایی است که بزرگ‌تر‌ها انجام می‌دهند. آن‌ها هنگام این‌گونه بازی‌ها کاملا در نقش مورد نظرشان فرو می‌روند؛ گاهی معلم می‌شوند یا دانش‌آموز، گاهی نقش پدر را بازی می‌کنند و زمانی دکتر. اکثر کودکان گروه سنی ۷ تا ۱۴ سال رویای دکتر شدن را در سر می‌پرورانند.

این مجموعه تمام امکانات یک بیمارستان را برای تفریح و یادگیری و همچنین محقق شدن رویایشان در اختیار آنها قرار می‌دهد. در ابتدای ورود به دکتر لند، وسایل لازم در اختیار کودکان قرار می گیرد و آنها می‌توانند مانند یک پزشک در قسمت‌های مختلف این بیمارستان حضور پیدا می‌کنند. به طور کلی در این پارک از آخرین تکنولوژی‌ها و تکنیک‌های تفریحی، هدایت هوش هیجانی ،کشف استعداد و … استفاده شده و سعی شده تا بازدیدکنندگان در حین تفریح و سرگرمی، مطالب علمی و آموزنده‌ای را نیز فراگیرند و خاطره‌ای خوش در ذهنشان باقی بماند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ساعات بازدید به وب سایت مجموعه به نشانی: http://iran-fun.ir مراجعه کنید.

هیومن پارک

هیومن پارک

این تمام آن چیزی است که در هیومن پارک آن را تجربه خواهید کرد. در این بازدید علمی که مدت زمان آن ۴۵ دقیقه است افرادی که در حوزه فیزیولوژی و بیولوژی تحصیل کرده یا مشغول به تحصیل هستند، در تونل‌هایی که همان مری و نای دیگر اعضای بدن هستند، شما را هدایت و راهنمایی خواهند کرد.