سبک مونوکروم در اتاق خواب

طرح و سبک مونوکروم یکی از ساده ترین پالت های تزیینی برای اجرای دکوراسیون داخلی است، اما در عین حال می توان آن را یکی از دشوارترین موارد برای انتخاب دانست. قبل از هر چیز باید بدانیم که به سبک پوشش یکرنگ، مونوکروم می گویند. وقتی اتاقی به طرز ماهرانه ای با سبک مونوکروم طراحی شده است به دلیل استفاده از طیف های مختلف و سایه روشن های یکرنگ جلوه ای ویژه به فضا خواهد بخشید. استفاده از رنگ های مختلف و یا استفاده از تنها یک طیف از رنگ چندان جالب نیست. البته سبک مونوکروم نیز ممکن است یکنواخت و یک طیف باشد اما در این حالت چون تنوع خاصی در آن نیست باعث می شود فضای اتاق خسته کننده به نظر برسد.

اتاق خواب برنزی
اتاق خواب برنزی

اتاق خواب برنزی

حتی تصور اتاق برنزی که در سبک مونوکروم طراحی شده خواستنی و دلنشین است. درخشش و زیبایی رنگ برنزی جذابیت خاصی به دیوارها می دهد. طیف های مختلف رنگ برنزی باعث می شود احساس آرامش سرعت بگیرد. تنوع بافت این رنگ اتاق را از زیر بار کسلی نجات می دهد. بدنه میز و صندلی، چارچوب قاب و آیینه، لوستر و سایر اجسام برنزی در اتاق می تواند در سبک مونوکروم روشنایی اتاق را تنظیم کند. رنگ برنزی یکی از آن رنگ هایی است که می توان به وسیله آن و با توجه به سلیقه کاربر از زرق و برق های بیشتری بهره برد.

اتاق خواب سیاه

اتاق خواب سیاه

اتاق خواب سیاه

فکر می کنید یک اتاق خواب به رنگ سیاه فقط مخصوص یک خون آشام یا طرفدار Goth است؟ اگرچه انتخاب این رنگ مطمئناً برای همه افراد مناسب نیست اما رنگ سیاه می تواند به طرز شگفت آوری پر زرق و برق و یا آرام باشد. کاغذ دیواری با طرح مشکی، فرش با طرح گورخر، لوستر با شکوه، چراغ و صندلی های تزیین شده با رنگ مشکی، تختخواب یا لحاف از این رنگ و … کمک می کنند فضای شخصی و گرمی ایجاد شود. در چنین مکانی نباید از معجزه همکاری رنگ سفید غافل شد. سقف سفید، رختخواب، فریم های صندلی و نور سفید باعث جذابیت دوچندان این فضا در سبک مونوکروم می شود.