ساختمان جدید دانشکده مدیریت و هتلداری دانشگاه کرنل با ساختاری کاملا متفاوت.

فضای آموزشی کاملا متفاوت به منظور ایجاد امکان تبادل دانش ، فراتر از مرزهای انضباطی معمول در دانشکده هائی که در ذهن داریم.

شرکت “Wood Boget” وود باگت طراحی این مرکز آموزشی را به مساحت۱۲۰۰ متر مربع برعهده داشته است.

نمای خارجی ساختمان نیز با توجه به نحوه اجرای آن که همه فضا به صورت باز می باشد ، این سوال را به ذهن متبادر می نماید که چگونه کلاسهای های آموزشی در این ساختمان طراحی و اجرا شده است ؟!!

در این ساختمان یک میز مرکزی پیش بینی شده است که امکان پاسخگوئی به همه نیازهای اطلاعاتی دانشجویان را فراهم می آورد ، ضمن آنکه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا همه اینگونه امکانات در همه بخش های این ساختمان در اختیار کلیه دانشجویان قرار دارد.

این مجموعه فضائی مناسب برای مطالعات غیررسمی، پژوهش های چند رسانه ای، مشاوره، همکاری و جمع آوری اطلاعات توسط دانشجویان در باشگاه ها و سازمان اجتماعی را فراهم می آورد.

هرچه در این مجموعه کنکاش کنید ، کمتر چیزی شبیه به آنچه از دانشکده های معمول به ذهن متبادر می شود ، می یابیم و حداکثری که بشود از نگاه به ظاهر این مرکز حدس زد ، یک مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی آنهم از نوع مدرن آن می باشد .

بدیهی است که اجرای این تحول عظیم به سادگی امکان پذیر نیست ، پارادایم های موجود در اساتید و دانشجویان و حتی جامعه به نحوی نهادینه شده است که تغییر آن نیاز به تمهیدات بسیار در همه جهات دارد ، به همین منظور طراحی به صورت کاملا انعطاف پذیر انجام شده است ، استفاده از نور طبیعی در روز با باز گذاشتن فضای موجود و به حداقل رساندن دیوارها و استفاده از دکوراسیون و مبلمان به نحوی نوآورانه ، اهرمی برای امکان به روند ایجاد تغییرات در عادات مطالعه دانشجویان فراهم می آورد.

مرکزی دانشجویی متفاوتی را شاهد هستیم که پشتیبانی از طیف گسترده ای از خدمات، فعالیت ها و برنامه های یادگیری را به اجرا می رساند و دانش آموختگان این مرکز انجام برنامه های هتل های مختلف در سراسر دنیا را به اجرا می آورند.

به منظور ترویج تبادل گسترده دانش فراتر از مرزهای انضباطی و مرزهای منطقه ای، پیوند فضاها به یکدیگر و به فضاهای خارج از دانشگاه و به موسسات کسب و کار در سراسر جهان برقرار شده است.

اگرچه این پروژه در سال ۲۰۱۲ اجرا شده است لیکن هنوز هم به عنوان یک نمونه از پروژه های پیشرو به منظور ایجاد تغییرات بنیادین در آموزشهای دانشگاهی ، مورد مطالعه قرار دارد و ناظران در حال بررسی این پروژه و استخراج نقاط ضعف و قوت آن هستند ، تا درنهایت بتوان در سایر دانشگاهها نیز به تدریج از این تجربه جدید نمونه برداری گردد و به این ترتیب آموزش دانشگاهی به تدریج با پیشرفت های تکنولوژی هماهنگ شود. به نظر می رسد که در زمانه ای قرار داریم که سرعت تحولات تکنولوژی بر همه ارکان زندگی تاثیر بنیادین دارد ، در زمینه آموزشهای دانشگاهی نیز تحولات اساسی را شاهد خواهیم بود.

نگاه پایانی به دانشجویانی که در این دانشکده ، با آرامشی وصف ناشدنی به تحصیل مشغول می باشند ، این نکته را به ذهن متبادر می نماید که تغییرات بنیادینی در سیستم آموزشی کشور اسلامیمان مورد نیاز است تا بتوانیم با تکنولوژی روز دنیا همراه و هماهنگ شویم.