رویداد ICFF

ICFF (International Contemporary Furniture Fair) یک نمایشگاه تجاری بین‌المللی با موضوع معماری و دکوراسیون داخلی است که با بیش از ۷۰۰ شرکت‌کننده از سراسر جهان و در زمینه کالاهای لوکس و گران‌قیمت در آمریکای شمالی برگزار می‌شود.

ICFF 2016
ICFF 2016
نمایشگاه

نمایشگاه

صندلی Mellow

صندلی Mellow

صندلی Mellow

صندلی Mellow

چهارپایه Champ

چهارپایه Champ

چهارپایه Champ

چهارپایه Champ

چراغ Concentric

چراغ Concentric

چراغ Concentric

چراغ Concentric

فرش

فرش

شرکت‌کنندگان از بیش از ۳۰ کشور جهان به این نمایشگاه می‌آیند تا بهترین کارهای معاصر خود را درزمینهٔ مبلمان، روشنایی، فرش، کف‌سازی، پوشش دیوار، منسوجات، آشپزخانه و حمام به نمایش بگذارند که در میان کارهای آنان علاوه بر محصولات قابل‌تولید، محصولات سفارشی و تک نیز هستند که طراحان آن‌ها مایل به کار با مشتریان خاص و ارائه محصولات یکتا هستند.

علاوه بر نمایشگاه، در این رویداد برنامه‌های دیگری وجود دارند که آن را به یکی از برجسته‌ترین رویدادهای طراحی تبدیل می‌کنند. هرساله ICFF تعدادی از بهترین طراحان و متخصصان این زمینه در آمریکا را گرد هم می‌آورد تا برای علاقه‌مندان از تجربیات خود صحبت کنند و همچنین نظرات خود را در مورد گرایش‌های پیش رو در طراحی در آن سال بیان کنند. همچنین همکاری این مجموعه با گروه Bernhardt Design این امکان را برای جوانان فراهم می‌کند تا کارهای خود را در معرض دید تولیدکنندگان قرار دهند و تابه‌حال طراحان جوان بسیاری از این طریق به بازار کار و تولید وصل شده‌اند.

همچنین هرساله ICFF از متخصصان این زمینه دعوت می‌کند تا بهترین و خلاقانه‌ترین محصولات را در دسته‌بندی‌های مختلف انتخاب کنند و برخی از نتایج این داوری در سال ۲۰۱۶ و در دسته‌بندی‌های مختلف به‌صورت زیر بوده است:

۱. بهترین نشیمن / صندلی Mellow

صندلی Mellow که توسط Oceane Delain طراح فرانسوی برای Bernhardt Design طراحی‌شده است. در این مبل از کش‌هایی استفاده‌شده است که این امکان را می‌دهند هر شخص با استفاده از آن ثبات و استحکام و نرمی محل نشستن خود را تنظیم کند.

۲. بهترین طراحی قابل‌حمل / چهارپایه Champ

از میان تمامی محصولات طراحی‌شده در گالری Matter این چهارپایه بیش‌تر از همه نشان‌دهنده حساسیت و تأکید این طراحان بر ساختار است. این چهارپایه بسیار کاربردی است ما درعین‌حال طراحی ساده و قدیمی دارد.

۳. بهترین روشنایی / چراغ Concentric

چراغ Concentric به معنای متحدالمرکز چراغی است که توسط Rob Zinn و برای Marset طراحی‌شده است. این چراغ چه روشن و چه خاموش جذابیت بسیاری دارد و هنگام روشنایی ظاهری هیپنوتیزم کننده ایجاد می‌کند. این چراغ‌ها در سه سایز و سه ترکیب رنگی گرم، سرد و نئون موجود هستند.

۴. بهترین پوشش کف / کلکسیون مدرن میان قرنی

این کلکسیون فرش که توسط شرکت نصیری ارائه‌شده است آخرین کلکسیون این مجموعه است که طرح‌های مدرن و به‌روز را باکیفیت و ظرافت صنایع‌دستی تلفیق می‌کند. این فرش‌ها از جنس پشم و پنبه هستند اما طرح‌های آن‌ها الهام گرفته از سبک‌های هنر مدرن‌اند و ه این ترتیب قابل‌استفاده در اکثر محیط‌ها هستند.

Church Family
Church Family
Coil + Frift

Coil + Frift

۶. بهترین حضور سال اول / Coil + Drift

در این بخش هرساله از میان شرکت‌کنندگانی که برای اولین سال است در این نمایشگاه شرکت می‌کنند، به بهترین آن‌ها جایزه‌ای اهدا می‌شود که این بار این جایزه به گروه Coil + Drift تعلق‌گرفته است. این گروه که در سال ۲۰۱۴ تأسیس‌شده است اکنون درزمینهٔ مبلمان، نورپردازی و اکسسوری فعالیت می‌کنند.

پوشش دیواری
پوشش دیواری

۷. بهترین پوشش دیواری

در این بخش Waynetopia کاغذدیواری که توسط Wayne White و برای شرکت Flavor Paper طراحی‌شده است این جایزه را کسب کرده است. این پوشش یک نقاشی دیواری است که در طی ۱۰ سال توسط White و پسرش نقاشی شده است و الهام گرفته‌شده از حال و هوا کلاسیک قرن ۱۹ و نشانگر یک مکان رؤیایی است.

Mid
Mid

۸. بهترین حمام و آشپزخانه / Mid اثر Effegibi

این محصول توسط Giovanna Talocci طراحی و توسط شرکت Effegibi تولیدشده است. در فضایی به‌اندازه ۱۳۷*۳۰۰ سانتی‌متر یک حمام ترکی، دوش و سونا در نظر گرفته است که با استفاده از شیشه از یکدیگر جداشده‌اند و همین باعث ایجاد نور و هوایی مساعد می‌شود.

Mid
Mid
Grain Family

Grain Family

۵. بهترین گروه کالایی / سری محصولات Grain، Church و Ada اثر Brenden Ravenhill

در این بخش تمامی نتایج و دستاوردهای طراحی یک طراح یا یک مجموعه موردتقدیر قرار می‌گیرند و نه به محصولی خاص بلکه در کل به آن مجموعه این جایزه اهدا خواهد شد. در سال ۲۰۱۶ سری‌های Grain، Church و Ada از محصولات روشنایی و نورپردازی Brenden Ravenhill موردتقدیر قرارگرفته‌اند.