رنگ سال ۲۰۱9 چیست؟
سایر

رنگ سال ۲۰۱۹ چیست؟

۰
(۰)
رنگ مرجانی، پلی بین زندگی دریایی و زندگی روزمره‌ی ما
رنگ مرجانی، پلی بین زندگی دریایی و زندگی روزمره‌ی ما

رنگ مرجانی، منعکس‌کننده‌ زندگی زیر دریا

رنگ سال ۲۰۱۹ یعنی رنگ مرجان زنده رنگی نزدیک به گلبهی خودمان است. همانطور که گفته شد امسال موسسه‌ پنتون برای انتخاب رنگ سال، بر زندگی زیر دریا تمرکز کرده تا بلکه فرصتی باشد برای توجه بیشتر ما به آن و تقویت و تحکیم ارتباط ما با محیطی که به دلیل برخی رفتارهای انسانی، خیلی حال‌وروز خوشی ندارد. مثل جزایر مرجانی که به دلیل گرم شدن کره زمین روز به روز بیشتر با مردن مرجان‌ها به صخره‌های سپید مرجانی تبدیل می‌شوند. رنگ مرجان زنده، یکی از طیف‌های رنگ نارنجی است و منعکس‌کننده‌ گرما و نیروی موجود در جزایر مرجانی است. موسسه‌ پنتون رنگ مرجانی را نماد شادی و خوش‌بینی و عاملی برای برقراری صمیمیت بین افراد، معرفی کرده است.

رنگ‌های اطراف ما تاثیر زیادی بر احساسات ما دارند.

رنگ‌های اطراف ما تاثیر زیادی بر احساسات ما دارند.

تأثیر رنگ در دکوراسیون داخلی

رنگ عنصری حاصل از نور است و درواقع اثر امواج الکترومغناطیسی بر چشم‌ها و مغز ماست. رنگ‌ها باعث ایجاد احساسات و رفتارهای متفاوتی در انسان‌ها می‌شوند، به همین‌دلیل توجه به رنگ در میان معماران و طراحان دکوراسیون داخلی روزبه‌روز در حال افزایش است. ازنظر روان‌شناختی هر یک از رنگ‌ها تأثیرات متفاوتی بر روحیه‌ی ما می‌گذارند، از این رو ما نیز باید توجه بیشتری به رنگ‌هایی که در محیط زندگی و در ترکیب دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده می‌کنیم، داشته باشیم.

رنگ مرجانی یک رنگ گرم و انرژی‌بخش است که ترکیب آن با رنگ سبز، باعث ایجاد جلوه‌ای چشم‌نواز می‌شود.

رنگ مرجانی یک رنگ گرم و انرژی‌بخش است که ترکیب آن با رنگ سبز، باعث ایجاد جلوه‌ای چشم‌نواز می‌شود.

اثرات روان‌شناختی رنگ مرجانی

همان‌طور که قبلاً اشاره شد، رنگ مرجان زنده که به اختصار آن را رنگ مرجانی می‌گوییم یکی از طیف‌های رنگ نارنجی است. پانتون در بیانیه معرفی رنگ ۲۰۱۹ می گوید «ما از طبیعت انرژی می گیریم.» همانطور که مرجان‌ها چه در زمان زندگی آرام و گرما بخش خود و چه هنگامی که به صخره‌هایی سفید تبدیل می‌شوند منبع تغذیه و پناهگاه آبزیان برای زندگی در دریا هستند، رنگ مرجان زنده هم می‌تواند در دکوراسیون محیط را به مامن آرامش و زندگی انسان‌ها بدل کند. رنگ مرجانی انرژی‌بخش، مفرح، گرمابخش و بیشتر از همه ایده‌آل کودکان است. استفاده از این رنگ در دکوراسیون منزل می‌تواند باعث استحکام روابط شده و نشاط توام با آرامش را به ساکنین هر خانه هدیه دهد.

حتما بخوانید:  درباره چرخه رنگ و ترکیب رنگ‌ها بیشتر بدانیم
ترکیب‌بندی‌های مناسب مختلف رنگ مرجانی

ترکیب‌بندی‌های مناسب مختلف رنگ مرجانی

ترکیب‌بندی رنگ مرجانی در دکوراسیون منزل

یکی از چالش‌برانگیزترین مسائل در حوزه‌ی رنگ‌ها، ترکیب‌بندی آنهاست. اینکه بهتر است چه رنگ‌هایی در ترکیب با هم استفاده شوند. انتخاب اصولی رنگ‌ها، هارمونی بیشتری به محیط زندگی ما بخشیده و تأثیر مستقیمی بر احساسات و روحیه‌ ما خواهد گذاشت. ترکیب‌بندی رنگ‌ها قوانین خاص خود را دارد و بر اساس ویژگی رنگ‌های مختلف همچون سرد یا گرم بودن و مکمل یا متضاد بودن و … بناشده‌اند. در تصویر بالا شش ترکیب‌بندی برتر مربوط به رنگ مرجانی آمده است که از آن میان می‌توان به رنگ قهوه‌ای با کد ۷۲۲D22 ، سبز با کد ۴D815D، آبی با کد ۴۲۶۳۶D و بنفش با کد ۹۳۵۷۷۳ اشاره کرد. از این ترکیب‌بندی در طراحی حوزه‌های مختلف ازجمله دکوراسیون داخلی منزل برای داشتن محیطی با سطح هارمونی بالا و صمیمی کمک گرفته می‌شود.

ترکیب رنگی‌های مختلفی از رنگ مرجانی

ترکیب رنگی‌های مختلفی از رنگ مرجانی

استفاده از ترکیب‌بندی‌های مختلف رنگ مرجانی در دکوراسیون منزل

حالا که با ترکیب‌بندی رنگ مرجانی آشنا شدیم و می‌دانیم چه رنگ‌هایی را بهتر است در کنار آن برای دکوراسیون منزل استفاده کنیم تا جلوه‌ بهتری داشته باشد، وقت آن رسیده تا نگاهی به منازلی بیندازیم که در دکوراسیون داخلی آنها از این ترکیب‌بندی‌ها استفاده‌شده است. ما نیز می‌توانیم با اطلاعاتی که امروز در مورد رنگ سال ۲۰۱۹، تأثیرات روان‌شناختی آن و ترکیب‌بندی آن با دیگر رنگ‌ها به‌دست آوردیم، از این رنگ در دکوراسیون منزل خود بهره ببریم و تغییر و تحولی اساسی و مؤثر در منزل خود ایجاد کنیم.

استفاده از رنگ مرجانی در کنار آبی، یک ترکیب‌بندی مناسب برای دکوراسیون منزل

استفاده از رنگ مرجانی در کنار آبی، یک ترکیب‌بندی مناسب برای دکوراسیون منزل

حتما بخوانید:  فرش: تاریخچه و نگهداری
رنگ سال 2019

رنگ سال ۲۰۱۹

رنگ سال ۲۰۱۹: مرجان زنده

بعد از بنفش اولترا حالا نوبت به «مرجان زنده» است که حضورش را در زندگی روزمره ما از لباس و دکوراسیون تا صفحه اینستاگرام نمایان کند. رنگی آرام و برگرفته از دل طبیعت که شاید در واکنش به تکنولوژی‌زدگی عصر ما انتخاب شده است و آمده طبیعت پنهان از چشم‌ها را در زیر اقیانوس‌ها به یادمان بیاورد. چند سال است که پنتون در انتخاب رنگ سال فلسفه‌های جدیدی را مدنظر دارد. در سال ۲۰۱۴ بود که لاتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه رنگ پانتون گفت متخصصان رنگ پانتون در حال توسعه «تأثیراتی کلان» در سراسر جهان هستند «شما نمی‌توانید فقط به حوزه مورد علاقه‌تان و زمینه خاصی نگاه کنید، مثلا ممکن است شما طراح و تولید کننده لباس باشید اما باید بدانید که در جهان بزرگتر اطراف شما اتفاقات مهم‌تری در حال رخ دادن است.» حال این اتفاق مهم از نظر پنتون آسیب دیدن بخشی از طبیعت است و این گفتمان زیست محیطی که امروزه در جهان فراگیر شده، در تصمیم آن‌ها در انتخاب رنگ نقش داشته است.

رنگ مرجانی همچنین انتخاب مناسبی برای دکوراسیون جشن‌ها خواهد بود.

رنگ مرجانی همچنین انتخاب مناسبی برای دکوراسیون جشن‌ها خواهد بود.

ترکیب رنگی‌های مختلفی از رنگ مرجانی

ترکیب رنگی‌های مختلفی از رنگ مرجانی

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط