رستوران Sushi Samba
فضای رستوران و غذاخوری

رستوران Sushi Samba

۰
(۰)

رستوران sushi samba در یک حجم کریستالی ۳ طبقه در بالای برج heron،بلندترین برج در شهر لندن قرار دارد.برای ورود به این رستوران یک ورودی جدا از برج و یک آسانسور در نظر گرفته شده است.این رستوان ارائه دهنده غذاهای ژاپنی و برزیلی و پرو و … است.این رستوران با الهام از هنر وآشپزی بریتانیا جز رستورانهای منحصربفرد است.سه طبقه به کمک راه پله ای فلزی با مجسمه های شیشه ای و آویزهای نارنجی و کف پله های شیشه ای با نور نارنجی رنگ و دیوار نقاشی شده هنری با یکدیگر ارتباط دارند.

کانسپت و المانهای طراحی به گونه ای است که فضاهایی ایجاد شده است که در آنها همزمان تجربه محیط داخلی و خارجی امکان پذیر است.در طبقه ۳۸ در تراس غربی یک مجسمه ۲۰ فوتی از یک درخت پرتقال وجود دارد که توسط یک فضای پذیرایی منحنی احاطه شده است.این فضا با اینکه سرپوشیده است ولی تجربه خوردن غذا در یک محیط باغ مانند در بالای زمین را امکان پذیر ساخته است.

سوشی سامبافضای غذاخوری است با ارتفاع ۲۴ فوت که ازسه طرف توسط دیوارهای شیشه ای احاطه شده وفضای داخلی آن به وسیله ۲۹۷ چراغ نورپردازی شده است که از سقف قوسی شکل ساخته شده از بامبو آویزان هستند. سالن طبقه ۳۹ از طریق یک دیوار شیشه ای همراه با قوس و آویزهای مهره ای شیشه ای با فضای غذاخوری در ارتباط است.

در طبقه چهلم رستوران اردک و وافل (وافل نون پنجره ای شکلی است که با قالب وافل تهیه می شود تا شکل کلاسیک آن حفظ شود) ارائه می شودو در دوبخش خصوصی برای ۱۸ مهمان و عمومی برای ۲۵۰ مهمان طراحی شده است. فضا با کفپوشهای چوبی و دیوارهای شیشه ای برنزی رنگ و دیوارهایی بافت دار و شکسته احاطه شده است. در بخشی از آن سقفی از پانلهای موجدار زرد برای ادای احترام به معمار بزرگ برزیلی اسکار نیمایر(که در طرح های او سطوح سخت با هارمونی نرم و مواج به رقص در می آید)ساخته شده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط