رستوران Villa De Bear در بانکوک

رستوران Villa De Bear با بخش هایی برای مهمانی ، بخش غذاخوری و طراحی جالب توجه رستورانی بین جاده ای است که در بانکوک طراحی شده است . در طراحی داخلی رستوران Villa De Bear سعی شده است به جای ارائه مجموعه ای معمولی فضایی برجسته و منحصر به فرد به وجود آورده شود که در آن داستان teddy bear factory با معماری اروپایی ترکیب شده است .

این رستوران به بخش هایی تقسیم شده است که عبارتند از بخش غذاخوری که که در داخل و خارج ساختمان قرار گرفته است و بخش پذیرش مجموعه . این رستوران پر از عناصر فانتزی است که از مصالحی مانند چوب ، فولاد ، بتن و آجر ساخته شده اند .
با طراحی های مختلفی که برای سقف و دیواره ها و مبلمان این مجموعه در نظر گرفته شده است فضای داخلی این رستوران منحصر به فرد شده است و توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند . در ویترین ها و دیواره های این مجموعه از گیاهانی استفاده شده است که این دیوار های سبز جذابیت ویژه ای به محیط بخشیده و محیط را شاداب و پر طراوت نشان می دهد . این رستوران به نام Food village یا Food factory هم شهرت دارد که با این نام این رستوران را فضایی برای ارائه انواع غذاها متناسب با هر سلیقه ای نشان می دهند .

در قسمت خارجی این مجموعه علاوه بر اینکه فضایی برای غذاخوری طراحی شده است مجسمه ای از خرس معروف کارتونی طراحی و اجرا شده است . در قسمت های مختلف این رستوران طرح های فانتزی با چوب و فولاد ساخته شده است . مانند ساعت چوبی بزرگی که در بخش غذا خوری طراحی شده است یا طرح ها ی فانتزی چوبی روی سقف .یکی از ویژگی های این مجموعه این است که در بخش غذا خوری طراحی سقف به شکل های مختلفی انجام شده است . مثلا در قسمتی سقف با لامپ هایی که در قفس هایی قرار گرفته اند پوشانده شده است و در بخشی دیگر ترکیبی از عناصر فانتزی چوبی برای سقف طراحی شده است .

در بخش غذا خوری این رستوران میز های دو نفره تا میز های گروهی برای افراد در نظر گرفته شده است تا مشتریان بتوانند متناسب با تعداد گروه خود دور یک میز به غذا خوردن مشغول باشند . دیوارهای این رستوران با آجر و چوب پوشانده شده اند و مجموعا فضای رستوران فضایی روشن و نشاط آور است که با طراحی منحصر به فرد خود نظر رهگذران و مشتریان را به خود جلب می کند .

طراحی : party/space/design
منبع : http://retaildesignblog.net
سال انجام پروژه : ۲۰۱۵