رستوران و کافی شاپ Jordan Road در چین

افراد زیادی  دوست دار استفاده از عناصر و لوازم طبیعی در دکوراسیون هستند و با این کار سعی می کنند طبیعت و زندگی را وارد محیط های داخلی کنند.یکی از این راه ها استفاده از بامبو است که هم زیباست و هم با هزینه مناسب می توان از آن استفاده کرد.

بامبو گیاهی است که در اندازه و رنگ های مختلف در بازار و طبیعت موجود است و به واسطه شکل و جذابیتی که دارد در سبک های مختلف و ایده های متنوع می توان از آن بهره برد.شما از این گیاه و ساقه هایش می توانید در سبک های کلاسیک و روستیک(سبک روستایی) تا سبک های مدرن و فضایی استفاده کنید.به عنوان مصالح ساختمانی، بامبو به عنوان پوشش بام، سازه سقف و دیوار و عناصر باربر سازه ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر کدام از کشورهایی که در آنها بامبو رشد می‌کند دارای نوع خاصی از روش‌های سنتی استفاده از بامبو هستند.برای استفاده از این گیاه در دکوراسیون باید جایگاهش به درستی انتخاب شود تا به اصول دکوراسیون خدشه ای وارد نشود.در چین اکثر جنگلهای کم ارتفاع، قرنها پیش از بین رفتند. با این وجود، هنوز نیزارهایی که بامبو در خود دارند سراشیبی تپه‌ها را در غرب کشور می‌پوشانند.

تیم برندینگ CAA این طرح مبتنی برکاربرد بامبو را که قرار است در کلیه رستوران های زنجیره ای آن استفاده شود، از استراتژی این برند استخراج کرده و به اجرا درآورده است. منشاء ایده این طرح به کارگیری بامبو به عنوان یک عنصر سنتی چینی در تلفیق با آرک که یک عنصر مدرن غربی است می باشد. ترکیب مدولار ایجاد شده ، امکان اجرای این طرح در مکان های مختلف را می دهد و درواقع نوستالژی شرق را با تجربه غرب پیوند می زند .

مکان اجرا پروژه : Yunnan, China
سال : ۲۰۱۵
مشاور طرح(معمار) : CAA
همکاران طراحی : Zhang Pinjie, Zhang Pan, Duan Lian, Xu Chuantianzi
مساحت : ۴۰۰ مترمربع
منبع:http://www.archdaily.com
http://www.design-china.org
http://www.e-architect.co.uk