دیوارهایی که دارای شخصیت هستند!

همان‌طور که می‌دانید، در حوزه های مختلف کسب و کار، روش‌های بسیاری برای تبلیغ و جذب مخاطبان وجود دارد. برندها و شرکت‌های معروف، هرکدام برای تبلیغ کار خود روش های مختلفی را امتحان می‌کنند. این خلاقیت و نوآوری گاهی به دیوارهای دارای شخصیت ختم می‌شوند که از جدیدترین و جالب‌ترین ایده‌های تبلیغاتی محسوب می‌شود. این دیوارها می‌توانند به سرعت مشتریان را به سمت خود جذب کنند و در هر  فضاهای عمومی  کانون توجه شوند. این امر بدین معناست که شما می‌توانید معانی و مفاهیم مختلفی را که مد نظر دارید از طریق دیوارها انتقال دهید.

دیوار شرکت تیفانی
دیوار شرکت تیفانی

بایستید و به من نگاه کنید

شرکت Tiffany & Co در نمای بیرونی ساختمان خود از ایده بسیار جالبی استفاده کرده است. دیوارهای بیرونی این شرکت از سنگ های مرمری که دارای یک بافت ظریف و پیچیده بسیار زیبا از خطوط عمودی هستند تشکیل شده‌ است. با تغییر ضخامت خطوط روی این دیوار، نمای زیبایی خلق شده که با محصولات این شرکت نظیر عینک‌هایی که در ساخت آن از طلا استفاده شده، جواهرات گران‌بها و سنگ‌های تراش خورده زیبا هماهنگی دارد.

دیوار شرکت تیفانی

دیوار شرکت تیفانی

البته باید توجه داشت که اجرای این طرح بودجه بسیاری می‌طلبد و عمدتا برای مناطق پرجمعیت مقرون به صرفه است. همچنین باید مواد مورد استفاده در نمای بیرونی به‌اندازه کافی بادوام و مقاوم باشند، زیرا قرارگیری در معرض رفت و آمد، هوا و عوامل جوی فرسودگی آن را تسریع می‌کند. در این صورت ممکن است، نمای بیرونی کارایی و زیبایی خود را از دست بدهد و حتی تاثیر معکوس بر مخاطبان خود داشته باشد!

انتخاب طرح و رنگ دقیق برای دیوارهای داخلی

انتخاب طرح و رنگ دقیق برای دیوارهای داخلی

دیوارهای داخلی را با دقت بیشتری انتخاب کنید

دیوارهای بیرونی بیشتر دارای رنگ و لعاب‌هایی هستند که می‌توانند مخاطبان را برای دقایقی متوقف و آنها را ترغیب به بازدید از داخل ساختمان کنند. اما دیوارهای داخلی قدرت بیشتر و کارایی متفاوتی دارند. در طراحی این دیوارها بیشتر بر روی جزئیات تاکید می‌شود. معرفی ویژگی‌های محصولات، مفاهیم دقیق طراحی، پیشینه برند یا شرکت و … همگی بر عهده دیوارهای داخلی هستند.
یکی از ساده‌ترین روش‌های ساخت این دیوارها، اضافه کردن رنگ‌ها، بافت‌ها، الگوها و یا تصاویر مرتبط است که باید با پس زمینه هماهنگ باشد. گاهی تنها چند نکته کوچک میان انتقال معانی به شکلی درست و انتقال مفهوم نادرست، فاصله وجود دارد.

دیوار بستنی‌فروشی در سانفرانسیسکو

دیوار بستنی‌فروشی در سانفرانسیسکو

خلاقیت همیشه جوابگو است

دیواری در نمای بیرونی یک بستنی فروشی کوچک در سانفرانسیسکو وجود دارد که به همراه طراحی جالب و ساده داخل مغازه، تبدیل به یکی از معروف‌ترین دیوارهای دارای شخصیت در اینستاگرام شده است. این بستنی فروشی، بستنی هایی با طعم ذغالی دارد و از کاغذ دیواری‌های سیاه و سفید با اشکال هندسی منظم در داخل و بیرون خود استفاده کرده است.

دیوار بستنی فروشی در سانفرانسیسکو

دیوار بستنی فروشی در سانفرانسیسکو

روی برخی از دیوارهای آن، نوشته‌های خلاقانه و جالبی وجود دارد که مراجعین هنگام حضور در این بستنی فروشی، می‌توانند با این جملات عکس گرفته و در صفحات اجتماعی خود، به اشتراک بگذارند. این کار به افراد امکان می دهد که حس و حال خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند. این ایده باعث شده است که این بستنی فروشی، دیگر تنها جایی برای سرو بستنی نباشد، بلکه لحظات جالب و شادی را برای افراد فراهم می‌کند. پس به این نکته توجه داشته باشید که، خلاقیت‌های کوچک همیشه جواب می‌دهد!

دیوار هالیوودی با فرم سر حیوانات

دیوار هالیوودی با فرم سر حیوانات

چیزی که انتظارش را ندارید

در Trejo Cantina در هالیوود، دیواری وجود دارد که فرم سر حیوانات اهلی را با کاغذ درست کرده و در قاب‌هایی نصب کرده‌اند. این دیوارها با قاب‌هایی نورانی که سر حیوانات در آن‌ها قرار دارد، مراجعین را غافل‌گیر می‌کنند. انتخاب درست رنگ سفید سر حیوانات در قاب قرمز خود اولین قدم برای جلب توجه است.

دیوار هالیوودی با فرم سر حیوانات

دیوار هالیوودی با فرم سر حیوانات

این سرها، با نورپردازی درست، هم توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند و هم نور مناسب و ملایمی را به فضا می‌بخشند. با این وصف، پس از یک روز کاری پر از جنب و جوش، افراد در این مکان آرامش را تجربه خواهند کرد.

دیوار پشمالو

دیوار پشمالو

دیوار پشمالو

یکی از جالب‌ترین و عجیب‌ترین دیوارهای دارای شخصیت در Ace hotel در لس‌آنجلس است. این دیوار غیرمنتظره در حقیقت دیوار بیرونی یک اتاق در لابی هتل است که با پشم گوسفند پوشیده شده و البته عجیب و جذاب به نظر می‌رسد. دیوار بیرونی این اتاق به گونه ای است که اغلب مخاطبان تصور می کنند، قرار است پشت این در اتفاق‌های عجیبی بیفتد و قطعا مراجعین میل خواهند داشت که به این دیوار دست بزنند و حتی وارد اتاق شوند.

دیوار پشمالو

دیوار پشمالو

با این حال، ممکن است تصور کنید که نگهداری از این دیوارها مشکل و پرهزینه باشد. حق با شماست! ترمیم، تعمیر، پاکیزگی و نگهداری این دیوارها کاری مشکل است. اما می‌توان به نقطه استقرار این دیوار توجه کرد. دیوارهای دارای شخصیت عمدتا در قسمتی قرار می‌گیرند که کمتر شلوغ است و رفت و آمد کنترل شده‌ای دارد. البته که برای پوشش دیوار از نوعی مواد نگهدارنده نیز استفاده می‌شود که مشکلات نظافت و نگهداری از آنها را کمتر می‌کند.

در این مطلب با برخی ایده های خلاقانه که درطراحی دیوار به کار می روند آشنا شدید و دیدید که چگونه می‌توان با استفاده از دیوارهای داخلی و خارجی، معانی مورد نظر را انتقال داد. این دیوارها باید بتوانند نقش مکمل داشته باشند و مخاطب را بیشتر ترغیب کنند تا از محصولات دیدن کنند و یا به داخل مغازه بروند. طراحی دیوارهای داخلی هم باید به شکلی عمل کند که در انتقال مفاهیم درست به مخاطب پیش‌قدم شود و حتی فضای مناسب را برای آشنایی بیشتر مخاطب با مقصود شما فراهم کند. در این صورت است که می‌توان گفت، این دیوارها دارای شخصیت هستند و کار خود را به‌عنوان یک دوست و مسئول تجاری و کارشناس تبلیغاتی به خوبی انجام داده‌اند.
برای داشتن دیوارهای دارای شخصیت تنها کافی است که دید خود را گسترش دهید، خلاقانه عمل کنید و جلوی ایده‌های جالب و بامزه خود را نگیرید. سپس از همان ایده‌های کوچک در راستای انتقال مفاهیم درست استفاده کنید. شرکت‌های بزرگ نیز با ایده‌پردازی‌های درست و دقیق و حتی کوچک به آنچه که امروزه در دست دارند، رسیده‌اند.