نمایشگاه انفرادی هنرمند برزیلی Ernesto Neto

Ernesto Neto هنرمند برزیلی برای ادای احترام و تجدید بیعت با سنتها و آیینهای گروهی از مردم بومی ساکن در جنگلهای آمازون به نام Huni Kuin زندگی بومی این قوم را در نمایشگاه انفرادی اش به تصویر کشیده است.

این قوم با چیزی حدود ۸۰۰۰ نفر جمعیت در سرتاسر جوامع روستایی شمال غربی برزیل گسترش یافته اند و همواره در تلاش برای حفظ حقوق سرزمینهای خود و همچنین فرهنگ شان بوده و هستند.همکاری با هنرمندی مانند ارنستو نتو نیز راهی بوده تا صدای آنها ار طریق بیان خلاق و ملموس وی بلندتر شنیده شود.

اثر جدید نتو برای نمایشگاه Boa به شدت نشان دهنده ی فرهنگ Huni Kuin و به ویژه آرزوهایشان برای رسیدن به شادی و آرامش و همچنین اینکه ایستادگی حکمت بی انتهای طبیعت است می باشد.ترسیم کردن سر مار بوآ

در این اثر هنرمند همچنین نصب و راه اندازی عناصر کششی بافته شده که دارای فرمی مشبک هستند را تجربه کرده است.فضای مجسمه وار این اثر با فرشی پرزدار مخملی پوشیده شده است . برای دیزاین داخل آن از صندلیهای بافته و دوخته شده استفاده شده است.
وحدت بشریت و طبیعت ، تجربه ای جدید مملو ازاحساس و تولید انرژی مثبت و به طور کلی وقفه ای آرام در زندگی و کنده شدن از زندگی روزمره و محیط خارج تنها بخشی از خصوصیات این اثر هنری است.به طور کلی قطعات هنری این نمایشگاه منعکس کننده ی دیدگاه نتو و ادای احترام وی به آیینها و سنتها و حقوق مردم بومی Huni Kuin است.