دکور سقف
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکور سقف

۰
(۰)

شروعی تازه به کمک سقف معمارانه ی چپ و راست (تیغ ماهی):

این دکور سقف زیبا و خلاقانه که توسط

تعادل هندسی در عین داشتن ظرافت:

پیدا کردن تعادلی کامل بین عناصر تزئینی یک اتاق چالشی مستمر برای معماران و طراحان است.این دکور سقف خلاقانه متعلق به خانه ای در کالیفرنیا است ، که توسط طراح داخلی Richard Hallberg طراحی شده است.طراحی این دکور سقف با الهام از معماری مراکشی و اسپانیایی و تلفیق آنها با یکدیگر ساخته شده است.

نقاشی سقف جهت برجسته سازی فضا:

تماشای این نقاشی سقفی احتمالا برای شما یادآور سبک میرو است.خوآن میرو(نقاش و طراح اسپانیایی،۱۸۹۳-۱۹۸۳).یکی از برجسته ترین نمایندگان سورئالیسم انتزاعی به شمار می آید.سبک کودکانه و بی پیرایه اش اگر چه همانندی هایی با شیوه پل کله دارد،کاملاً شخصی و ممتاز است.این نقاشی سقفی توسط Ramon Canet طراح اسپانیایی و با الهام از سبک میرو انجام شده است.

فضایی با سقف شیشه ای و غرق در نور:

پیشینه ی سقف شیشه ای تقریبا به اوخر قرن هجدهم باز می گردد.گروهی از معماران قادر هستند به خوبی از این المان کاربردی زیبا در طراحی های خود استفاده کنند.دکور سقف زیر چشم اندازی زیبا از همکاری Ion Popusoi و Bogdan Predaبرای خانه ای در رومانی می باشد.

اضافه کردن عمق به سقفی کسل کننده و یکنواخت:

اگر به دنبال راه حلی برای بازسازی فضای خود و ایجاد تغییر در آن برای خارج کردن آن از حالت یکنواختی هستید طرح زیر می تواند الهام بخش شما در طراحی باشد.طرح زیر مربوط به یک پنت هاوس اغوا کننده در برج هزاره سان فرانسیسکو با سیستم نمایش روشنایی جذابی است که رنگهای سراسر فضا را بازتاب می دهد.

تغییر ساختار با الهام از اوریگامی:

در ساختمانهای مدرنی شبیه به تصویر زیر که مربوط به خانه ی La Peña در مکزیک است و طراحی ساختار در آن ایجاب می کرده است که از بتن به عنوان متریال اصلی استفاده شود ، برای خارج کردن طرح از حالت یکنواختی و ایجاد حسی عمیق از گرما و بازی با نور و سایه از طرحی پویا شبیه به طرح های اوریگامی استفاده شده است.

سقف ،تمی از کل فضا:
دریک تلاش موفق برای طراحی یک سفر مدرن،طراح فرانسوی Jean-Louis Deniot اتاقک املا مدرنی را براساس تم “سفری خیالی” طراحی نموده است.دراین فضای شیک سقف،تکمیل کننده تمام جزئیاتی است، که توسط طراح دیده شده است.به گفته وی ،در اینجا هیچ چیز واقعی ،متداول و یا قابل پیش بینی نیست.این تعریف ،تفسیری افراطی از تم مورد نظراست.
تایلهای سقف، منعکس کننده ی رنگها :
زمانیکه رنگها به خوبی در کنار بافتها و اشکال قرار می گیرند،زیبایی در فضا و لذت بصری ایجاد می شود درست مانند تصویر زیر که در آن رنگ تمام کننده ی تاثیر فرم در فضا است.
زندگی زیر ستاره ها:
تصویر زیر مربوط به پروژه ای در مسکو می باشد که توسط استودیو طراحی روسی Archduet خلق شده است.این فضای شیک و پر زرق و برق با پلان باز و سقف گسترده خود که از چراغهای led پوشیده شده است ، تداعی کننده ی آسمانی پر ستاره می باشد.
شکستن قوانین به کمک رنگ:
رنگ کردن دیوارها و در عین حال سفید نگه داشتن سقف راه و روش استانداردی دارد.همه ما می‌دانیم چنین کاری باعث می‌شود تا یک اتاق بزرگ‌تر و روشن‌تربه نظر برسد. اگرچه شکی در این که یک سقف سفید باعث روشن‌تر شدن اتاق می‌شود وجود ندارد، اما رنگ‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توان با استفاده ازآن‌ها فضای اتاق را وسیع‌تر و بزرگ‌تر به نظر رساند. نکته کلیدی در نحوه ی استفاده ازرنگ‌ها است زمانیکه از رنگ تیره در سقف استفاده می شود برای این‌ که اتاق مانند غار،کوچک و تیره نشود بهتر است از رنگ‌ سفید یا رنگ‌های روشن دیگر دردیوارهای کناری استفاده شود.رنگ‌های گرم به جلو آمدن و رنگ‌های خنک به عقب رفتن تمایل دارند. بنابراین اگر می‌خواهید از نظر بصری سقف شما بلندتربه نظربرسد بهتر است از از رنگ‌های خنک در آن استفاده کنید.
سقفی چوبی با الهام از دانه ی برف:
اگر در سقف و کف خانه بطور همزمان از چوب استفاده کنید بلافاصله متوجه سبکی روستیک، شرقی، گرم و دنج در فضای خانه می شوید که خارج شدن و دل کندن ازآن می تواند برای هر فردی سخت باشد. اما درحال حاضر دیگر استفاده از عنصر چوب فقط به معنای داشتن حس و حالی قدیمی وسنتی در خانه نخواهد بود. امروزه وجود چوب در خانه به معنای ایجاد فضایی شیک، لوکس، گرم و مدرن نیز محسوب می شود. تصویر زیر مربوط به خانه ی Spitzmiller و Norris در فلوریدا است که در آن به زیبایی از متریال چوب استفاده شده است .

سقفهای چوبی نقاشی شده:

این سقف چوبی نقاشی شده ی زیبا توسط Emma Persson Lagerberg طراحی شده است.دیوارهایی به رنگ سبز تیره کامل کننده ی این دیزاین معمارانه ی زیبا است.

ایجاد حس ترس:

این فضا،یک دفترکار است ،که احساسی از فضایی سلطنتی را انتقال می دهد و توسط Valentin Yudashkin خلق شده است.رنگ آبی تیره ای که دیوارها و سقف را پوشانده همراه با خطوط ظریفی که درجاهای خاص به کار رفته ،توانسته اتاقی با ابهت و شگفت انگیز و در عین حال آمیخته با ترس را ایجاد نماید.

صرف شام زیر سقفی زیبا:

در بسیاری از آپارتمان های نوساز می توانیدانواع سقف های کاذب، نورپردازی های زیبا یا طرح و نقش و نگارهای زیبا را دربالای سر خود ببینید که واقعا زیبا و هیجان انگیز هستند.مانند فضای زیر که یک ناهار خوری زیبا است و توسط Nikolay Tsupikov طراحی شده است.

ساختار هندسی خیره کننده در سقف:

این دکور سقف خیره کننده توسط نجاری Akke ساخته شده است.این ساختار هندسی زیبا طوری طراحی شده است که با کانسپت لایه لایه ی خودت زیبایی خارق العاده ای در فضا به وجود آورده است.

سقف کاشیکاری شده عاشقانه :

این دکور سقف زیبا با الهام از سقف متروهای پاریس ساخته شده است. این سقف زیبا، بیانی عاشقانه از طراح معاصر William Stewart است.

طراحی دکور با الهام ازسبک اسکاندیناوی (نور،چوب،سفید) :

این دکور سقف زیبا با الهام از طراحی اسکاندیناوی ساخته شده است.این سبک بسیار معروف و زیبا است.دلیل اصلی محبوبیت و ماندگاری این سبک سادگی و کلاسیک بودن آن است. وسایل سبک اسکاندیناویایی در هر فضا و در هر دکوراسیونی که قرار بگیرند، آنجا را شیک و با شکوه می کند.در طراحی داخلی به سبک اسکاندیناوی از رنگ های روشن ، مواد طبیعی و تا حد ممکن از دکورهای کوچک استفاده می شود.

سقف فلزی با پیچ و تاب مدرن:

از قلع برای ساخت این دکور سقف زیبا و منحصربه فرد استفاده شده است.

شکافی نورانی در سقف گچی

تیم معماری Gisele Taranto ،اتاق خوابی را با نقطه ای کانونی و جذاب طراحی نموده اند.سقف گچی خاکستری با شکاف نامنظمی که اجازه خروج نور رامی دهد از جذابیتهای بصری این دکور سقف است.

سقفی با دکوری پارچه ای و باشکوه:

شرکت Hola Design با انتخابی ساده از متریال و رنگ توانسته است احساس آرامشی عمیق ولوکس را در فضا ایجاد نماید. در توصیف فضا می توان گفت تختخواب تیره رنگی در این فضا با دکوراسیون پر زرق و برق طلایی رنگ محاصره شده است.

پنجره سقفی در اتاق خواب:

تصویر زیر مربوط به اتاق خواب پنت هاوسی است که با داشتن پنجره ی سقفی می توان در آن خوابی راحت زیر ستاره ها و یا زیر باران را تجربه کرد.

نگاهی راه راه به سطح پنجم:

گاهی به کمک ایده های ساده می توان تغییر اساسی در دیزاین اتاق ایجاد کرد.برای مثال در تصویر زیر به کمک یک کاغذ دیواری راه راه، چرخش دید و توجه به سطح پنجم که همان سقف است ایجاد شده است.

کار،مکث،نگاه،رویا:

سفر به دور دنیا را با چشمانی باز کشف کنید.این سقف باورنکردنی نقاشی شده،شما را با به سفری خیالی به دور دنیا خواهد برد.اگر خانه ای با چشم انداز وسیع ندارید،می توانید حداقل منظره ای چشم نواز را برای خودبه وجودآورید.

سقفی الماس گونه:

صاحب خانه ی زیر یکی از فعالان درصنعت مد می باشد.وی برای بزرگ جلوه دادن فضا با توجه به سقف کوتاه آن از مفهوم الماس در طراحی سقف استفاده کرده است.

خطوط مواج در سقف:

اگر از علاقه مندان طراحی مواج و یا استفاده از خطوط مدور می باشید.River House اثری از MCK Architects ،نمونه ای شگفت انگیز از راه حلهای هوشمندانه طراحی برای ایجاد فضایی خانوادگی و روشن است.

خطوط مواج در سقف:

سقف زیرکه مربوط به خانه ی ستاره ی بسکتبال مایکل جردن است نمونه ی دیگری از استفاده زیبا و متفاوت از خطوط مواج در سقف می باشد.

استفاده متفاوت از چوب در سقف:

گروه معماری belzberg به کمک متریال چوب و دیزاینی ساده سقفی مدرن و منحصربه فرد را برای این منزل ایجاد کرده اند.

سقفی از بتن:

دیزاین سقف به کمک متریال بتن ، یکی دیگر از کارهای زیبای معماران belzberg می باشد.

منبع:http://freshome.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط