دکور دفتر

شرکت معماری فرانسوی stéphane malkaبه تازگی طراحی و اجرای دکور دفتر کاری واقع در شهر پاریس را به اتمام رسانده است.در طراحی دکور این دفتر کار از سیستم پارتیشنهای شناور استفاده شده است.

این دفتر متعلق به شرکت Agoratic است که شرکتی فعال در زمینه کامپیوتر و آموزشهای کامپیوتری می باشد.این شرکت نیاز به فضایی داشت که قابلیت ایجاد تغییر در آن وجود داشته باشد و به عبارت دیگر نیاز به فضاهایی چند منظوره داشت که بتواند از آن به عنوان اتاق جلسات ،فضای آموزشی ،دفاتر اداری ، اتاق ملاقات ، همایش و… استفاده نماید.

بر این اساس معماران شرکت Malka ، تصمیم گرفتند از سیستم دیوارهای شناور برای طراحی داخلی و تفکیک فضایی دفتر کار استفاده نمایند.سیستم دیوارهای شناور ، در واقع پارتیشنهای ۳ میلیمتری هستند که از کف قدری بالاتر بوده تا بتوانند به راحتی روی آن حرکت کنند و زیر سقف معلق هستند.این پارتیشنها دارای درب نیز می باشند و تحت عنوان MuMo و به عنوان یک اختراع برای این شرکت معماری در فرانسه به ثبت رسیده اند.

این سیستم سازه ای به کاربران اجازه می دهد که به راحتی فضاهایی انعطاف پذیر با متراژهای متنوع ایجاد نمایند . می توان گفت به کمک این سیستم دکوراسیونی ایجاد شده که مانند یک صفحه ی شطرنج سه بعدی ، به نظر می رسد.جهت غلبه بر حس سکون در فضا از افکتهای متنوعی در طراحی دکور آن استفاده شده است.

منبع:http://www.designboom.com