دکور داخلی منزل

کودکان نیروهای بالقوه ای هستند که برای تداوم و انتقال ارزشها به نسلهای آینده باید مورد توجه قرار بگیرند.بازی یکی ازبهترین و لذت بخش ترین فعالیتها در کودکان می باشد.بازی و سرگرمی وسیله ای موثر برای باروری و تربیت استعدادها و خلاقیت در کودکان است.

در طراحی داخلی این خانه ، مفهوم زندگی به کمک یک جزیره ی جادویی به گونه ای متفاوت بیان شده است.در واقع والدین در این پروژه از طریق درگیر شدن در فعالیتهای خلاق کودکان در رشد خلاقیت او سهیم هستند.

لگو یا همان سازه های ساختنی بر پایه ی اصول بازی های آموزشی خلاق و سرگرم کننده که استفاده از آن برای کودکان باعث ایجاد اعتماد به نفس،خلاقیت،هماهنگی ذهن و دست و کمک به افزایش مهارتهای سازنده آنها می شود،فعالیت می نماید.

در طراحی این خانه ی زیبا،برای بازی کودکان با استفاده از مبلی مدور نزدیک پنجره ، فضایی شبیه به یک استخر ایجاد شده است که Lego Play Pond یا برکه ی جادویی نامیده می شود و انعکاس نور خورشید زیبایی آن را دوچندان می کند. این بخش از خانه مانند فضای یک غار و یا یک گودال برای کودکان جذابیت دارد.

تغییر هوشمندانه تراز در فضای بازی، باعث ایجاد فضاهای مختلف برای ذخیره سازی لگوها و اسباب بازی ها و…شده است و در کل افزایش قابلیتهای طراحی سبب ایجاد تعامل بین اعضای خانواده گشته و نگاه به زندگی و فضاهای مسکونی را تغییر داده است.

هندریلی به سبک هندریلهای ورودی استخر و همچنین کاشیهای زمرد کبود در بخش ورودی، استفاده از لگوها برای پله و… همگی به نوعی طراحی خلاق و بازیگوش این فضای مسکونی را گوشزد می کنند.و در نهایت رنگهای شاد به کار رفته در مبلمان و کابینت آشپزخانه و… به کمک پس زمینه ای با رنگ خاکستری و حسی خنثی در ایجاد توجه بیشتر موثر می باشند.

بازی، نقشی بسیار مهمی در زندگی کودکان دارد و پرورش دهنده روح و سبب شادی و انبساط خاطرکودکان است. بازی ها، سطح افکار و روحیه را دوچندان می کنند و فقط درحیطه ورزش خلاصه نمی شوند. بازی های آموزشی با وسایل متناسب با سن و فکرکودکان، نقش بزرگی در بارور ساختن افکار آنان دارد. بازی با هروسیله ای به بچه ها آرامش روحی می بخشد و آنان را در مسیر زندگی و فهم مطالب درسی کمک می کند.بنابراین تلفیق فضاهای بازی وفضاهای زندگی می تواند سهم عظیمی در تعلیم و تربیت نسل آینده داشته باشد.

مشاور طرح :HAO Design

مکان اجرا پروژه : Kaohsiung City, Taiwan
زیربنا پروژه : ۱۲۲ مترمربع
سال :۲۰۱۵
منبع:http://www.archdaily.com