دکور خونه

دکور خانه ی زیر که توسط استودیو طراحی Plasterlina در لهستان طراحی شده دارای طراحی و دیزاین اسکاندیناویایی است. طراحی دکوراسیون به  سبک اسکاندیناویایی، برای هر فضایی با هراندازه ای ، ایده آل و جذاب است.

سبک دکوراسیون اسکاندیناویایی از سبک زندگی آرام کشور هایی مانند نروژ، دانمارک، فنلاند و … به وجود آمد. به طور رسمی این سبک از سال های ۱۹۵۰ معرفی شد ولی مسلماً از قبل از این تاریخ نیز در کشور های ذکر شده این سبک طراحی و دکوراسیون دیده شده بود.زمانیکه صحبت از طراحی دکور خونه به سبک اسکاندیناوی می شود ، سادگی ، خلوص ، کاربردی بودن و در عین حال بازیگوشی اولین آیتمهایی هستند که به ذهن خطور می کنند.در طراحی دکور خونه با این سبک از المانهای مینیمال ، رنگهای روشن و لطیف و متریالهای طبیعی استفاده می شود.در واقع منظور از سبک دکوراسیون اسکاندیناوی یعنی استفاده از ساده ترین وسایل و مبلمانها در عین آنکه پرکاربردترین حالت ممکن را داشته باشند.

در طراحی دکور خونه به سبک اسکاندیناوی گاهی اوقات از المانهای جذاب و جسورانه و فانتزی جهت روح بخشیدن به فضای خونه استفاده می شود.در طراحی دکور این خونه یکی از المانهای جذاب تخته ی سیاهی است که در اتاق تعویض لباس نصب شده است.

از این تخته سیاه برای درج نقاشی های فانتزی و یا پیامهای رمانتیک و یا شادی آور استفاده می شود.

یکی دیگر از المانهای فانتزی و جذاب دکور این خونه ، لامپهایی است که در حمام آویزان شده و توسط طناب های رنگی به یکدیگر وصل شده اند.

در طراحی این دکور زیبا از مبلمانهایی مدرن استفاده شده و طراحی یکپارچه ی آن امکان استفاده از حداکثر فضارا ممکن ساخته است.

رنگ های به کار رفته در این خونه طوسی و زرد در لوازم و مبلمانها و سفید در دیوار ها در ترکیب با کفپوش چوبی است.استفاده از متریال چوب در این دکور گرمایی خاص به فضا بخشیده است.

منبع:http://www.designrulz.com