دکور فانتزی خانه
معماری و دکوراسیون خانه

دکور خانه

۰
(۰)
دکور این خانه یک فانتزی خالص است و در آن از جلوه های ویژه خاصی مربوط به ۲۰ سال قبل که برای فیلم و تلویزیون طراحی شده استفاده شده است.بعد از اینکه طراحی اولیه این فضا به کمک نرم افزارهای سه بعدی سازی انجام شد سازندگان مکزیکی توسط متریال متفاوتی نظیر سیمان ، میلگرد ، شبکه ای از مش و… به آن زندگی بخشیدند.بودن در این فضا و لمس یک طراحی دیوانه وار سازمان یافته که به واسطه خلاقیت و استعداد هنری سازندگان به وجود آمده است به درستی یک تجربه ی جادویی و لذت بخش است.

Casa Dr Seussیکی از سازندگان جسوری است که المانهای خاص ساخته شده توسط وی، از رویاهای سورئالش نشئت گرفته است. در این طراحی خاص زمانیکه از روی زبان و سپس قفسه های کتاب عبور کرده تا خود را به تخت خواب برسانید یا زمانیکه که ستون فقرات یک دایناسور که مشرف به تراس است را مشاهده می کنید و یا با دیدن دیزاینهای جذاب دیگر در این فضا به راستی یک دکور متفاوت را تجربه خواهید کرد.

در کار جسورانه ی Casa Dr Seuss همه چیز هدف است و گیوتین ۲۰ فوتی که در نمای جلو قرار گرفته علاوه بر ترساندن لبخندی را بر لبان رهگذران می نشاند . در دکور خانه زیرتنها از نورهای LED استفاده شده است.جکوزی این خانه در فضایی غار مانند غوطه ور است و آب آن از طریق گرمکنهای خورشیدی گرم می شود.

این خانه با طرحی دیوانه وار متعلق به همه نیست بلکه متعلق به کسانی است که به دنبال تجربه ی عشقی واقعی هستند عشق واقعی تنها جایی هست که در آنجا تخیل حادث می شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط

دکور خانه
books

دکور خانه

۰
(۰)

Antti Lovag با الهام از حرکات و ژستهای بدن انسان و به کمک فرمهای پیازی شکل به طراحی این ساختمان پرداخت. وی در حین ساخت و ساز این پروژه در محل زندگی می کرد و با مطالعاتی که روی زمین انجام داد به این نتیجه رسید که بهتر است در سازه این ساختمان از یک چهارچوب انعطاف پذیر آهنی بهره گیرد و در نهایت به کمک یک لایه بتونی به طراحی خاتمه بخشد.

مراحل ساخت این پروژه در سال ۱۹۷۰ به پایان رسید. این خانه دارای فضاهای خصوصی و مشترک برای زندگی چهارنفر می باشد.۴۰ سال بعد معماری فرانسوی به نام Odile Decq مامور بازسازی خانه ی برنارد شد واین پروسه ۵ سال به طول انجامید.وی با استفاده از رنگهای جسورانه و پرجنب و جوش به فضاهای مختلف این خانه هویت بخشید.

هرسال به مدت حداکثر ۶ ماه خانه ی برنارد از یک معمار برای اقامت در این خانه دعوت می کرد و نظرات خلاقانه ی معماران مختلف در طول این مدت کامل کننده ی معماری این خانه و محیط اطراف آن بوده است.در ضمن هنرمندانی که بورس تحصیلی دریافت می کردند علاوه بر اقامت در این خانه می توانستند از کارگاههایی که در سال ۱۹۷۰ توسط antti lovag به عنوان محل کار استفاده می شده ، بهره ببرند . این ساختمان در حال حاضر برای بازدید عموم باز است.

به مناسبت بازگشایی این خانه عکاسی به نام yves gellie مجموعه ای عکس از تصاویر اصلی که بر روی فرم و رنگ ساختمان تمرکز ایجاد کرده تهیه کرده است.در این مقاله تصویری رابطه بین هنر و معماری از طریق توجه به ماهیت و شکل فضا به خوبی ارائه شده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط