دکور اداری

پروژه ی Kota Kasablanca ساختمانی ۱۳ واحدی واقع در اندونزی است که برای دفاتر اداری  در حال رشد و یا دفاتر کوچک که تعداد پرسنل آنها بین ۲ تا ۵ نفر می باشدطراحی شده است.

این ساختمان دارای سبک و لحنی معاصر در طراحی است و توسط تیم طراحی Delution architect طراحی شده است.از ویژگیهای بارز این بنا استفاده از چوب Sungai در در دکور بخشهای مختلف این ساختمان شامل سقف ، کف،دیوار،درب و…. می باشد.

رنگ روشن این چوب به خوبی با المانهای شیشه ای شفاف و رنگ مشکی خیره کننده که از طریق شکاف بین پانلها ایجاد می شود ترکیب شده است.این ترکیب به خوبی توانسته است دکوری زیبا را سازماندهی کند.دیوار ها و سقفها در بخش لابی و همچنین در راهروها توسط این پانلهای چوبی و با الگویی شطرنجی دکور شده اند.از آنجاییکه آرایش این فضا شبیه به دکوراسیون کافی شاپ است بنابراین کار کردن در آن می تواند تجربه ای لذت بخش برای افراد باشد.

علاوه بر استفاده از چوب و رنگ مشکی طراحان این پروژه برای بزرگ جلوه دادن فضا و همچنین ایجاد طرحی منحصربفرد در گوشه وکنار راهرو و همچنین میز منشی در بخش لابی از آینه استفاده کرده اند.

برای ایجاد زیبایی و طراوت در فضای داخلی در بخشهای مختلف این دکوراسیون از گیاهان مصنوعی استفاده شده است.علاوه براین طراحی به گونه ای انجام شده است که بتوان از حداکثر نور خورشید در فضای داخلی بهره مند شد.

ودر نهایت استفاده از چراغهایی با نور سفید در کنار این متریال چوبی با تم زرد رنگ، نورپردازی مناسب و فضایی گرم وصمیمانه را ایجاد کرده است.

سال :۲۰۱۵
تیم طراحی : Delution architect
زیربنا پروژه : ۲۳۰ مترمربع
مکان اجرا پروژه : Indonesia
منبع:http://www.archdaily.com