دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه، در هر سایز و هر شکل

برای طراحی دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه، در هر سایز و هر شکل، راه‌های بسیاری وجود دارد. برای این کار لازم است که در ابتدا تسلط کامل بر ابعاد و شکل سالن داشته باشید و سپس شروع به طراحی مناسب با این فضا کنید.

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه
دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه

حتما می دانید که سالن‌ها چند دسته هستند که هر یک از آنها مشخصه هایی دارند. در ادامه بحث به مرور آن‌ها خواهیم پرداخت و ویژگی‌ها و چگونگی بهتر طراحی کردن آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

دکوراسیون سالن‌های باریک آرایشگاه

دکوراسیون سالن‌های باریک آرایشگاه

۱. سالن‌های باریک:

از آنجایی که این سالن ها به خودی خود باریک هستند، بهتر است به گونه‌ای طراحیشوند که طویل دیده نشوند. مثلا می‌توانید یک طرف را آینه بگذارید و دیوار دیگر را با طرح‌های مختلف، طراحی کنید. همچنین بهتر است کف را به‌صورت لوزی، کاشی یا پارکت کنید تا از ایجاد یک تونل بلند دور شوید. همچنین دقت کنید تا دو طرف سالن را آینه کاری نکنید. شما به یک راهرو پر از آینه نیاز ندارید!

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با پنجره های بزرگ

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با پنجره های بزرگ

۲. پنجره‌های بزرگ:

برخی سالن‌ها دارای پنجره‌ها و یا دیوار‌‌های شیشه‌ای بزرگ هستند. درست است که وجود نور، بسیار مفید و کار‌آمد است، اما این موضوع را فراموش نکنید که مشتریان شما در این فضا‌ها احساس نا‌امنی می‌کنند. برای رهایی از این نا‌امنی یا باز بودن فضا، می‌توانید قسمتی از پنجره‌ها را برای تبلیغات استفاده کنید و یا آن‌ها را به شکلی مناسب بپوشانید. همچنین می‌توانید آنها را با حفاظ‌های تزئینی پوشش دهید که هم زیباتر شوند و هم امن‌تر به‌نظر آیند. ضمنا لازم است همیشه به تمیزی شیشه‌ها دقت کنید تا همه چیز پاکیزه و مرتب به نظر برسد.

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با نقشه های باز

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با نقشه های باز

۳. نقشه‌های باز:

برخی ازسالن‌ها دارای محیط وسیع و باز هستند. این نقشه‌ها به همان اندازه که مثبت و مفید هستند، می‌توانند خطرناک و منفی نیز باشند. از آنجایی که این فضاها محیط وسیعی دارند، باید در نوع چیدمان آن دقت کافی را داشته باشید تا فضای میانی خالی نماند. اگر این فضای میانی خالی باشد، باعث پخش شدن صدا می شود و در نتیجه مشتریان احساس نارضایتی می کنند. همچنین کوچک‌ترین غبار و بهم ریختگی در این فضا بیشتر به چشم می‌آید. پس بهتر است، برای فضا‌های میانی برنامه‌ریزی کنید. به عنوان مثال می‌توانید قسمتی از آن را با میز‌های کوچک یا قفسه‌های کوتاه مجله پر کنید.

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با بخش‌های مختلف

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با بخش‌های مختلف

۴. مناطق مختلف:

برخی از سالن‌ها دارای تقسیم‌بندی هستند. وجود چند قسمت مجزا و یا بخشی که می‌توان آن را با قسمتی از دکور سالن تقسیم‌بندی کرد، بسیار جذاب است. وجود این فضا‌ها، به داشتن بهترین سالن‌ ارایشگاه کمک شایانی می کند. مشتریان شما می‌توانند از قسمتی به قسمتی دیگر بروند و از بودن در فضای هیجان‌انگیز سالن لذت ببرند. همچنین شما می‌توانید از این ترکیب استفاده‌های زیادی کنید، مثلا بخشی را برای خدمات مو و بخش دیگری را برای خدمات ناخن در نظر بگیرید.

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با سقف‌های بلند

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با سقف‌های بلند

۵. سقف‌های بلند:

برخی سالن‌ها دارای سقف‌های بلند هستند. در برخی موارد این سقف‌ها امکانات مناسبی در اختیار ما قرار می دهند، اما باید توجه داشت که این سقف‌ها فضای صمیمی و آرامش بین مشتریان را بهم نریزد. مثلا شما می‌توانید در قسمتی از سقف از طراحی‌های مواج استفاده کنید تا هم چشم‌نواز باشد و هم بلندی آن مشتریان را اذیت نکند. همچنین می‌توانید ارتفاع‌های متفاوت در سقف ایجاد کنید. مثلا در بخش شستشوی مو و یا صندوق، با استفاده از آویزهایی، سقف را پایین‌تر بیاورید ولی در قسمت فضای اصلی، سقف را با همان ارتفاع استفاده کنید.

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه

تا به اینجا به انواع فضا‌ها پرداختیم و چند فضای کلی برای انواع سالن‌ها را بررسی کردیم. در ادامه به چگونگیطراحی‌های زیبا و چشم‌نواز و چند اصول کلی‌ که هر سالن باید آن را داشته باشد، می‌پردازیم.

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با تم طبیعی

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با تم طبیعی

انتخاب یک تم کلی:

برای داشتن فضایی مناسب در سالن آرایشگاه، بهتر است یک تم کلی انتخاب کنید. یک موضوع را به عنوان یک هدف در طراحی در نظر بگیرید. مثلا در نظر بگیرید که هدف شما بازگشت به طبیعت و یا پاکسازی پوست به‌وسیله خود طبیعت است. در این صورت شما با موضوع مهمی رو‌به‌رو هستید. داشتن گیاه‌های طبیعی و یا ایجاد فضای تازه و داشتن عکس‌هایی در این زمینه در فضا، حتی ایجاد بافت‌های مختلف در این مکان، می‌تواند شما را به هدف اصلی نزدیک کند و مشتریان شما در برخورد اول به این نتیجه خواهند رسید که شما با آن‌ها صادقانه برخورد کرده‌اید و این موضوع را کاملا از نزدیک لمس می‌کنند.

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با تم حرفه‌ای

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با تم حرفه‌ای

طرح دیگر می‌تواند ایجاد یک تم و هدف با عنوان مثلا ″انتخاب حرفه‌ای‌ها″ باشد. در این صورت وجود پوستر‌هایی از بازیگران حرفه‌ای، هنرمندان، بالرین‌ها و … می‌تواند به مشتریان شما این اطمینان را بدهد که شما را درست انتخاب کرده‌اند. یا اگر شما از تم دختران زیبای روستایی استفاده کرده‌اید؛ دختری در حال اسب سواری و یا دختری ساده در مزرعه با گونه‌های سرخ و زیبا، می‌تواند هدفی مانند “زیبایی در عین سادگی و طبیعی بودن” را القا کند. قطعا در این موارد نیز شما باید به هماهنگی دیگر عناصر در کنار تصاویر و پوستر‌ها توجه کنید. مثلا استفاده از عناصری مثل بافت طناب در کنار پوستر‌ها و یا وجود کلاه‌های حصیری در کنار صندلی‌ها می‌تواند لمس بهتری از این حس‌ها را به‌وجود آورد.

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با رنگ پایه

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با رنگ پایه

انتخاب رنگ:

همان‌طور که می‌دانید انتخاب رنگ از مهم‌ترین ویژگی‌های یک سالن است. در انتخاب رنگ، میبایست متناسب با فضا عمل کنید. همچنین بهتر است از یک یا دو رنگ به‌عنوان رنگ‌های پایه بهره ببرید و آن را در کل فضا ترکیب کنید. مثلا اگر از رنگ نارنجی و کرم استفاده می‌کنید، این رنگ‌ها را تا میز و صندلی‌ها نیز ببرید و برای وسایل مخصوص نیز، یک ترکیب سبک از همین رنگ‌ها ایجاد کنید.

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با تم طبیعی

دکوراسیون سالن‌های آرایشگاه با تم طبیعی

از گل‌ها استفاده کنید:

وجود گل درفضای سالن‌ها می‌تواند بسیار جذاب باشد. وجود ترکیبات زنده به مشتریان شما حس طراوت و شادمانی می‌دهد و با داشتن گل‌ در سالن زیبایی‌تان، شما به‌عنوان فردی که به سلامت و زیبایی اهمیت می‌دهد، شناخته خواهید شد. اگر گلدان دارید از آن‌ها استفاده کنید و در جای جای سالن قرار دهید، اگر ندارید تا‌حدی می‌توانید از گل‌های مصنوعی استفاده کنید. توجه داشته باشید گل‌های چیده شده و شاخه‌ای نیز بسیار زیبا هستند اما وجود آن‌ها هزینه‌های زیادی را در بر می‌گیرد.

مبلمان سالن‌های آرایشگاه

مبلمان سالن‌های آرایشگاه

مبلمان را فراموش نکنید:

مبلمان راحتی از جمله وسایل مهم سالن آرایشگاهشما هستند، پس آن‌ها را فراموش نکنید. اگر رنگی را به عنوان رنگ اصلی سالن انتخاب کرده‌اید، آن را در مبلمان نیز به‌کار ببرید. همچنین توجه داشته باشید مبلمان را در قسمتی مناسب و در ترکیب درست با دیگر وسایل سالن قرار دهید و آن‌ها را جدا فرض نکنید.

اتاق انتظار سالن‌های آرایشگاه

اتاق انتظار سالن‌های آرایشگاه

محیطی برای انتظار:

بهتر است این موضوع را فراموش نکنید که بسیاری از مشتری‌ها، با همراه به سالن شما می‌آیند و در این صورت باید فضای مناسبی برای انتظار و آسایش همراهان آن‌ها نیز به‌وجود آورید. همچنین زمانی که سالن شما شلوغ می‌شود و یا مشتری‌ نیاز به خدمات مختلف دارد، بهتر است فضایی وجود داشته باشد که به راحتی در آن منتظر بماند، با دیگر افراد تعامل داشته باشد و از بودن در کنار آن‌ها لذت کافی را ببرد. داشتن تلویزیون، وجود مبلمان‌های راحت، تعداد کافی صندلی، وجود آب‌خوری، جا‌‌لباسی برای آویزان کردن وسایل اضافی، وجود مجله‌های زیبایی، سلامتی پوست و مو، مد و … از مواردی هستند که به لذت بردن مشتریان و ارائه خدمات بهتر توسط شما کمک بسیاری می‌کند.

بهترین دکوراسیون برای سالن‌های آرایشگاه

بهترین دکوراسیون برای سالن‌های آرایشگاه

شما به‌عنوان نماینده افرادی که خواهان زیبایی هستند، باید دقت کافی را در طراحی و ایجاد فضایی شیک و زیبا داشته باشید. وجود این امکانات و شرایط باعث می‌شود که مشتریان بیشتری به سمت شما جذب شوند و همچنین همین افراد خود باعث تبلیغ سالن آرایشگاه شما می‌شوند.

دکوراسیون داخلی سالن‌های آرایشگاه

دکوراسیون داخلی سالن‌های آرایشگاه

بهترین انتخاب، کمک گرفتن از افرادی است که به طراحی داخلی تسلط کامل دارند و می‌توانند با بررسی دقیق ابعاد و شرایط و موقعیت سالن شما، بهترین طراحی را انجام دهند. اما شما به‌عنوان فردی که مسئولیت اینسالن را بر عهده دارید، خود باید از یک سری اصول آگاهی داشته باشید. این اصول را با هم بررسی کردیم و اکنون با اطمینان می‌توان گفت با دقت کافی به این موارد، قطعا فضایی جذاب و دلنواز با محیط صمیمی را به مشتریان خود هدیه خواهید داد.