دکوراسیون داخلی متفاوت
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دکوراسیون داخلی متفاوت با خروج از چهارچوب های رایج

۰
(۰)

این‌ها موضوعاتی بود که مدت‌های مدیدی فکر من را درگیر خود کردند. وقتی برای نخستین بار منزل شخصی خود را داشتم و آن را با وسایل اولیه‌ی مورد نیاز زندگی تجهیز کردم با خود گفتم: حالا وقتش است. بعد از این همه تصور و تخیل، حالا وقت عمل است. و می دانید نتیجه چه شد؟ نتیجه یکی از لذت بخش ترین جمله‌هایی بود که در تمام عمر شنیدم. حرفی که دوستی (که خود طراح داخلی بود) به من زد. او به محض ورود به اتاق پذیرایی منزل من با شور و هیجان فراوان گفت: فوق العاده است، تا بحال در این شهر چیزی به خلاقیت خانه‌ی شما ندیده بودم!!!

گاهی می توانید به جای خریدن سفارش دهید و بسازید:

گاهی اوقات ممکن است بسیاری از وسایل موجود در بازار گران تر از توان مالی ما باشد. یا این امکان وجود دارد به دنبال ایده و یا طرحی باشیم که در بازار یافت نمی شود. حتما بارها پیش آمده که مدلی را می پسندیم اما آن کالا رنگ مورد علاقه ی ما موجود نمی باشد.

باید بگویم که ناامید نشوید. بسیاری از کالا ها را می توان ساخت! کارگاه های بسیاری در تمامی شهرها وجود دارند که کالای مورد نظر شما را با قیمتی مناسب و منصفانه برایتان می سازند!

در حقیقت خودِ من نیمی از اثاثیه‌ی منزل را طبق سلیقه‌ی خود سفارش داده‌ام. وقتی من این موضوع را با دوستانم مطرح کردم به‌سختی باورشان شد! متوجه شدم که همگی آن‌ها بر این عقیده بوده‌اند که ساختن بسیار گران‌تر از کالای آماده‌ی در بازار تمام می‌شود. این کار به خصوص در کالاهای تکمیلی نظیر کوسن، تابلو و …هم امکان پذیر است و هم مقرون به صرفه! می‌توانید امتحان کنید! امتحان کردنش مجانی ست!

سلایق و علایق: عامل اصلی در انتخابِ تم

هر فردی در زندگی علاقه‌مندی‌های مخصوص به خود را دارد. این علایق می‌تواند ورزشی، سینمایی، کاری و… باشد. شما ممکن است عاشق باغبانی و پرورش گل باشید. یا یک کلکسیونر حرفه‌ای و کاربلد! ممکن است عاشق ریاضیات و حساب‌وکتاب باشید، و یا یک نقاش که زندگی‌اش در میان رنگ و قلم و بوم می‌گذرد.

سؤال این است که چرا از این علاقه‌مندی‌ها برای زیباسازی منزلمان بهره نبریم؟ چرا به تصورات و روی‌هایمان نمود فیزیکی نبخشیم؟ برای این کار راه‌های متفاوت و زیادی وجود دارد. در این مقاله ما تنها قسمت کوچکی از این ایده را برای شما شرح می‌دهیم. قسمتی که امیدواریم بتواند جرقه‌ی کوچکی برای کارهای بزرگ در ذهن شما به وجود آورد.

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که داشتن و تماشای یک تابلوی دیواری “یا چیزی که من آن را اصطلاحاً یک تابلوی دیواری می‌نامم”، یک دیوار و حتی یک اتاق با آرایه خاص و تمِ مرتبط با علایق فردی شما می‌تواند همواره حس خوبی در شما به وجود آورد؟ گویی قسمتی از علایق، عشق، و علاقه‌تان را به فضای اطراف منتقل کرده و آن را مطابق میل خود تغییر می‌دهید. این امر می‌تواند نقش بسزایی در ایجاد روحیه‌ی مثبت در محیط داشته باشد.

رنگ، رنگ، و بازهم رنگ:

استفاده از رنگ‌های متنوع شاید گاهی ترسناک به نظر بیاید اما باید بگویم که این ترس بی‌مورد است. عادت دیرینه‌ی ما ایرانی‌هاست کردن رنگ تمامی وسایل با یکدیگر است. اما گاهی کمی سنت‌شکنی بد نیست.

اگر لازم می‌بینید در یک اتاق یک دیوارِ رنگین‌کمانی داشته باشید پس داشته باشید! اگر دلتان یک اتاقِ سبزِ جنگلی با شکوفه‌های نارنجی می‌خواهد پس بروید سمتش و انجامش دهید! اگر رنگ گلدان‌های لبِ پنجره‌تان با رنگِ پرده‌هایتان یکی نبود خب بگذارید که نباشد! مطمئن باشید با قرار دادن دو سه تابلو با هارمونی رنگ یکسان، با داشتن حتی یک دکوری همرنگ، می‌توانید تا حد زیادی توازن را برقرار سازید.

گاهی ایجاد تضاد و حتی چندگانگی در رنگ‌های قسمتی از آرایه‌گری منزل می‌تواند سردی محیط را تا حد زیادی بشکند! حواسمان باشد که سلیقه ما عامل اصلی و اول در دکوراسیون منزلمان است. آن‌ را سرکوب نکنیم!

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط