دکوراسیون داخلی اداری

پروژه دکوراسیون داخلی اداری  ، که تصاویر آن را در زیر می بینیم مربوط به پنت هاوس یک ساختمان با معماری پایدار در کمبریج آمریکا است که توسط استودیو معماری dECOi Architects طراحی شده است و با استفاده از متریال چوب (تخت سه لا) و به کمک تکنیک برش لیزری ساخته شده است.

دکوراسیون داخلی این ساختمان اداری، منحصر به فرد و دارای دو پلان کف و سقف است، که هرکدام به عنوان سطحی ممتد با توجه به عملکردشان تغییر فرم پیدا کرده اند.مدل منحنی این دکوراسیون،به نمایش تکمیل فرایند دیجیتال و نیز ساختاری بدون درز،یکپارچه و پایدار می پردازد. این مدل به گونه ای طراحی شده است که در آن از کلیات گرفته تا جزییات کمترین درصد خطا ایجاد شود.
طراحی به کمک این جزییات و با این همه ظرافت معمار را در جانمایی هرچه دقیقتر متریالها و المانها همراه با کنترل کامل ساختار آنها یاری می رساند.به جز شیشه ها ،لولاها و سایر متریالهایی که به ساخت هرچه بهتر فضای معماری کمک کرده اند.جوهر و یا به عبارتی ذات معماری داخلی این فضای اداری از طریق منطق مواد و متریالها وساختاری منسجم و واحد با درجه ی بالایی از استاندارد تشخیص داده می شود.
در طرحها و اسکیسهای اولیه ، پتانسیل ها بالقوه و ماهیت شکل پذیر طرح مورد توجه قرار گرفت و توسط برنامه های کامپیوتری و با توجه به شرایط محیطی طرحهای اولیه تکمیل شدند.در این پروژه به جز صندلی ها که توسط کارفرما خریداری شده بودند کلیه ی نیمکت ها ، قفسه ها ، میزها می بایست توسط متریال چوب و با تکنیک برش لیزری ساخته می شدند.برای نیل به این هدف نیاز به طراحی و برنامه ریزی الگوریتمی بود که روند طراحی و ساخت را سرعت بخشد و کار با نهایت دقت و ظرافت و کمترین درصد خطا انجام گیرد.
در این پروژه بیش از ۱۲۰۰ شیت چوبی(تخته سه لا) به ابعاد ۳.۶×۱.۲ استفاده شده است.از آنجاییکه دستگاه CNC نقش اساسی در شکل گیری این ساختار را دارد از دستگاه CNC سه محوره روتر استفاده شده است تا به کمک آن دقت وظرافت کار نیز بیشتر گردد.

در این پروژه به کوچکترین جزییات نیز توجه شده است و تمام طرح به صورت کاملا سفارشی انجام شده است.