دکوراسیون خانه با رنگهای سال ۲۰۱۶

امسال برای نخستین بار در جهان،موسسه پنتون به جای یک رنگ ،دو رنگ صورتی ملایم یا همان رز کوارتز و آبی روشن که نمادی از آرامش است را به عنوان رنگ سال اعلام کرده است.

رنگ رز کوارتز دارای لحنی قاطع و در عین حال ملایم است . این رنگ منتقل کننده ی احساس محبت و آرامش و رنگی باوقار وبا روح می باشد و استفاده از آن حتی در دکوراسیونهای شلوغ می تواند توام با احساس آرامش باشد.

استفاده از این دو طیف رنگی بطور همزمان در دکوراسیون داخلی ، آرامش و طراوت را به دنبال خواهد داشت و در ضمن باعث بزرگ جلوه دادن فضا نیز می شود.از این دو رنگ بر اساس نوع دیزاین می توان در بخشهای مختلف دکوراسیون از جمله دیوارها،دربها و پنجره ها ، مبلمان و… استفاده نمود.
ترکیب دو رنگ رز کوارتز و آبی روشن ، نشان دهنده ی تعادل ذاتی بین گرمی تن رنگ صورتی و سردی رنگ آبی است ، و منعکس کننده ی سلامت و آرامش درونی است.رنگ های ملایم و خنثی نظیر سفید یا خاکستری می توانند در پس زمینه قرار بگیرند و با مبل ها، قفسه ها و سایر وسایل آبی و صورتی ترکیب شوند.

از این دو رنگ می توان به خوبی در سبکهای مختلف دکوراسیون داخلی از کلاسیک گرفته تا مینیمالیستی مدرن استفاده کرد.

لازم به ذکر است که آبی روشن در ترکیب با رنگ‌های صورتی کم‌رنگ، آرامش ‌کامل و محیطی بی‌سروصدا را برای کودکان فراهم می‌کند.