دکوراسیون اتاق نوزاد

همه ما دوست داریم اتاق کودکمان بسیار زیبا باشد و از هنگام خرید وسایل یا دکور کردن آن سعی می‌کنیم بهترین گزینه را انتخاب کنیم و وقت، هزینه و انرژی زیادی را برای چیدن این اتاق صرف می‌کنیم. اما نکات مهمی که باید در دکوراسیون اتاق نوزاد رعایت شوند چه هستند؟
Michelle Freedberg روان‌پزشک و مددکار اجتماعی ۵ نکته را در مورد دکوراسیون اتاق نوزاد بیان می‌کند که به شرح زیر هستند:

۱. فضای خود را بشناسید
شاید ساده به نظر برسد اما حتماً قبل از خرید برای اتاق نوزاد اتاق را اندازه بگیرید و معیار درستی از فضایی که در اختیاردارید داشته باشید تا وسایلی که خریداری می‌کنید به‌راحتی و همان‌گونه که می‌خواهید در اتاق قرار بگیرد. می‌توانید با ابزار راحتی مثل روزنامه یا میله اندازه‌گیری را انجام دهید و هنگام خرید نیز آن را به همراه داشته باشید تا دقیق‌تر و راحت‌تر انتخاب کنید.

۲. برنامه‌ریزی داشته باشید
چیدمان اتاق کودک می‌تواند کاری سخت و وقت‌گیر باشد و خرید کردن برای آن نیز پرهزینه است. بنابراین لازم است تا قبل از اقدام برای خود برنامه‌ریزی داشته باشید. برای مثال می‌توان گفت جنسیت بچه در دکور اتاق تأثیرگذار است. او توصیه می‌کند قبل از خرید برای اتاق نوزاد بدانید که این اتاق قرار است برای یک کودک استفاده شود یا چند کودک و یا برای چه مدت می‌خواهید از این وسایل استفاده کنید؟ و دیگر سؤالاتی به این شکل که می‌توانند خرید شمارا آسان کنند را برای خودپاسخ دهید.

۳. از ایده‌های موجود کمک بگیرید ولی نه زیاد از حد!
وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های مختلفی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای دکوراسیون اتاق نوزادتان ایده و کمک بگیرید و می‌توانید به‌راحتی به عکس‌ها و اطلاعات زیادی در این زمینه دسترسی داشته باشید. این موضوع کمک بسیاری به شما می‌کند اما درعین‌حال می‌تواند بسیار گیج‌کننده نیز باشد و انتخاب و تصمیم‌گیری را برایتان دشوار کند. پی سعی کنید از ایده‌ها و عکس‌های موجود کمک بگیرید اما ایده‌ها و نظرات خودتان نیز فراموش نکنید و یادتان باشد از عناصر شخصی و مختص به خودتان نیز در دکوراسیون اتاق استفاده کنید.

۴. از چیزی که دوست دارید شروع کنید
ممکن است پرده، کاغذدیواری و یا هر چیز دیگری دیده باشید که بسیار آن را دوست داشته باشید و مایل باشید که حتماً از آن در اتاق فرزندتان استفاده کنید. این وسیله جزء خوبی برای شروع دکوراسیونتان است. ابتدا از آن چیزی که به آن علاقه‌مندید به هر شکلی که دوست دارید استفاده کنید و رنگ و بقیه وسایل را با توجه به آن انتخاب کنید.

۵. رنگ دیوار‌ها را در آخر انتخاب کنید
پیدا کردن رنگی که با وسایل اتاق متناسب باشد بسیار راحت‌تر از این است که وسایلی متناسب بارنگ وسایل اتاق پیدا کنید بنابراین رنگ کردن دیوارها را برای انتهای کار بگذارید. همچنین خلاقیت در رنگ کردن دیوارها به‌طور مثال تغییر طیف رنگ سقف یا طرح در رنگ کردن می‌تواند راه کم‌هزینه‌ای برای زیباتر کردن اتاق کودکتان باشد.