دکوراسیون اتاق خواب عروس
اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب عروس

۱
(۱)

رنگ ها تأثیر عمیقی بر ذهن دارند تا جاییکه حتیٰ نگاه کردن به آنها ، احساسات متفاوتی را در ما ایجاد می کنند . بنابراین لازم است در انتخاب رنگ برای موارد مختلف دقیق باشید . برای مثال استفاده ازرنگ قرمز که نشانه ی عشق و رؤیا است ، برای روتختی یا کوسن های اتاق خواب به ایجاد محیط عاشقانه کمک می کند .از رنگ صورتی به عنوان رنگ فرعی می توان استفاده کرد.

سبز و آبی ، رنگهای آرامش بخشی هستند و استفاده از این رنگ ها در ترکیب اتاق خواب شما حس آرامش را بیش از پیش القاء خواهد کرد . رنگ آبی که یاد آور آسمان است ، خالق یک آرامش روحانی و معنوی می باشد و البته رنگ سبز الهام گرفته از طبیعت و نشانی از سرزندگی و شور و شوق است . جالب است بدانید در ادبیات ما نیز رنگ سبز را معمولا” به عنوان نمادی از ازدواج و باروری به کار برده اند .

رنگ‌های سفید و کرم روشن در اتاق خواب سبب آرامش‌ می‌شوند . همچنین رنگ استخوانی برای دیوارها و قاب‌های چوبی کرم رنگ ، استفاده از عکس مناظر زیبا و یا عکس های نامزدی یا ازدواج بالای تخت خواب نیز فضای ظاهری اتاق خواب شما را خصوصی تر نشان خواهند داد .

رنگ هایی که چندان مناسب اتاق خواب عروس و داماد نمی باشند عبارتند از : خاکستری ، صورتی و زرد . البته استفاده از این رنگ ها در مورد وسائل اتاق خواب موردی ندارد . اما به عنوان رنگ اصلی ایده ی جالبی نیست .

انتخاب لوازم اتاق خواب و همچنین نوع چیدمان آن کمک زیادی به کسب این آرامش و استراحت واقعی می‌کنند. بنابراین در انتخاب دکوراسیون نهایت دقت را بکار ببرید . توجه به اینکه زیبایی تمام وسائل انتخاب شده ، تکمیل کننده ی هم و کاملا” متناسب باشند ، اهمیت و تأثیر بسیاری خواهد داشت .
استفاده از آثار هنری رومانتیک ، قطعا” فضای عاشقانه ای ایجاد خواهد کرد .

اصل اول در چیدمان اتاق خواب ، محل قرار گرفتن تختخواب است . به گونه‌ای که پنجره ی نورگیر ترجیحا” سمت راست آن قرار گیرد . به طوری که دید خوبی به اطراف به ویژه به طرف در اتاق داشته باشد . بهتر است پشت تختخواب هم به جای فضای باز یا پنجره ، دیوار باشد .

به هماهنگی موجود در بین اشیاء و مبلمان بیشتر توجه کنید . بافت‌های روتختی و والان‌های پرده ، بهتراست از طرح و طیف رنگی یکسان یا دست کم مشابه باشند .

منبع:http://homemydesign.com
http://www.praisewedding.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط