دکوراسیون اتاق خواب عروس

ایجاد یک اتاق خواب راحت و رمانتیک به معنای کنار هم قرار دادن اجزا به صورتی است که زوجی که تازه ازدواج کرده اند احساس ارامش و راحتی نمایند . بعضی از این اجزا عبارتند از رنگ ،نور ، مبلمان و دکور . در زیر تصاویر ۱۵ دکور رمانتیک برای اتاق خواب عروس را می بینید که می توانند الهام بخش شما برای تزیین اتاق عروس باشند.

رنگ ها تأثیر عمیقی بر ذهن دارند تا جاییکه حتیٰ نگاه کردن به آنها ، احساسات متفاوتی را در ما ایجاد می کنند . بنابراین لازم است در انتخاب رنگ برای موارد مختلف دقیق باشید . برای مثال استفاده ازرنگ قرمز که نشانه ی عشق و رؤیا است ، برای روتختی یا کوسن های اتاق خواب به ایجاد محیط عاشقانه کمک می کند .از رنگ صورتی به عنوان رنگ فرعی می توان استفاده کرد.

سبز و آبی ، رنگهای آرامش بخشی هستند و استفاده از این رنگ ها در ترکیب اتاق خواب شما حس آرامش را بیش از پیش القاء خواهد کرد . رنگ آبی که یاد آور آسمان است ، خالق یک آرامش روحانی و معنوی می باشد و البته رنگ سبز الهام گرفته از طبیعت و نشانی از سرزندگی و شور و شوق است . جالب است بدانید در ادبیات ما نیز رنگ سبز را معمولا” به عنوان نمادی از ازدواج و باروری به کار برده اند .

رنگ‌های سفید و کرم روشن در اتاق خواب سبب آرامش‌ می‌شوند . همچنین رنگ استخوانی برای دیوارها و قاب‌های چوبی کرم رنگ ، استفاده از عکس مناظر زیبا و یا عکس های نامزدی یا ازدواج بالای تخت خواب نیز فضای ظاهری اتاق خواب شما را خصوصی تر نشان خواهند داد .

رنگ هایی که چندان مناسب اتاق خواب عروس و داماد نمی باشند عبارتند از : خاکستری ، صورتی و زرد . البته استفاده از این رنگ ها در مورد وسائل اتاق خواب موردی ندارد . اما به عنوان رنگ اصلی ایده ی جالبی نیست .

انتخاب لوازم اتاق خواب و همچنین نوع چیدمان آن کمک زیادی به کسب این آرامش و استراحت واقعی می‌کنند. بنابراین در انتخاب دکوراسیون نهایت دقت را بکار ببرید . توجه به اینکه زیبایی تمام وسائل انتخاب شده ، تکمیل کننده ی هم و کاملا” متناسب باشند ، اهمیت و تأثیر بسیاری خواهد داشت .
استفاده از آثار هنری رومانتیک ، قطعا” فضای عاشقانه ای ایجاد خواهد کرد .

اصل اول در چیدمان اتاق خواب ، محل قرار گرفتن تختخواب است . به گونه‌ای که پنجره ی نورگیر ترجیحا” سمت راست آن قرار گیرد . به طوری که دید خوبی به اطراف به ویژه به طرف در اتاق داشته باشد . بهتر است پشت تختخواب هم به جای فضای باز یا پنجره ، دیوار باشد .

به هماهنگی موجود در بین اشیاء و مبلمان بیشتر توجه کنید . بافت‌های روتختی و والان‌های پرده ، بهتراست از طرح و طیف رنگی یکسان یا دست کم مشابه باشند .

منبع:http://homemydesign.com
http://www.praisewedding.com