دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

یک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بایستی منعکس کننده ی سبک و گرایش قابل تغییر دختران باشد. روتختی و تزیینات تخت خواب نقش پررنگی در جلوه و زیبایی دکوراسیون داخلی یک اتاق خواب ایفا می کنند.

روتختی ها با بافتها ، الگوها و ترکیب رنگهای مختلف خود می توانند خطوط معماری فضای اتاق خواب را تلطیف نمایند و بر جذابیت فضا بیافزایند.همیشه انتخاب رنگ کمی مشکل است.در انتخاب رنگ روتختی اتاق خواب بهتراست ابتدا به رنگ دیوار یا رنگ دیگر وسایل موجود در اتاق خواب توجه شود زیرا هماهنگی میان همه ی عناصر یک فضا ، باعث ایجاد رنگ و حجم و عمق می شود. شخصیت شاداب و سرزنده دختران ایجاب می کند که روتختی اتاق خواب در هر یک از فصول به یک رنگ باشد . بهتر است در فصول سرد سال رنگ‌های زرشکی و سرمه ای و در فصول گرم رنگ‌های روشن و کمرنگ استفاده شوند.رنگ ذغالی ،رنگی مناسب برای دیزاین یک رو تختی دخترانه است. این رنگ به آسانی با سایر وسایل ترکیب شده و جذابیت و زیبایی خاصی به فضای اتاق خواب می بخشد.
استفاده از روتختی سیاه و سفید راه حل خلاقانه ی دیگری برای اضافه کردن انرژی و ظاهری فشن و جذاب به یک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه است.رنگ طلایی و استفاده از آن در کوسن ها و بالش ها کامل کننده ی این دکوراسیون زیبا می باشد.
همانطور که گفته شد شادابی و سرزندگی از ویژگی های دختران جوان است. دختران عاشق رنگ و دکوراسیونی رنگی هستند، بنابراین دکوراسیونی به سبک ابر و باد برایشان جذاب خواهد بود.دیزاین ابری یا ابر و باد نوعی ترکیب رنگی نقش‌دار است که‌ از آمیختن‌ رنگهای‌ گوناگون‌ نقوشی‌ درهم‌، شبیه‌ به‌ ابر یا امواج‌ آب‌ بر روی پارچه ی سفید به وجود می آید.

 

اگر به دنبال ایجاد دکوراسیونی شیک و زیبا و منحصربه فرد برای اتاق خواب دختر خود هستید ایده ی چاپ حروف اختصاری اسم و یا لوگو و طرح مورد علاقه ی وی برروی ، روتختی اتاقش می تواند طرحی خاص و ایده آل باشد.

تقریبا همه می‌دانیم که صورتی رنگی دخترانه است و عشق، احساسات رمانتیک و عاشقانه را به دیگران القا می‌کند. به همین دلیل یکی از رنگ‌های پیشنهادی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ، صورتی است. صورتی‌های تیره‌تر نشانه شادی و نشاط هستندو تم های روشن تر آن آرامش بیشتری را به همراه دارند.

گاهی اوقات جزییاتی ظریف، برای ایجاد یک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه زیبا کافی است.برای مثال روتختی زیر در عین سادگی با طرح ظریف خود جذابیتی خاص به فضا بخشیده است.

انتخاب روتختی با پارچه ای طراحی شده می تواند دیزاین اتاق خواب را دگرگون کند.مسیر چین و پلیسه هاو موجهای لغزان آن باعث تسریع حس زیبایی در فضا می شود.

به کمک یک چاپ هندسی رنگارنگ در کنار دیزاینی روشن و ساده می توان جلوه ای خاص در فضای اتاق خواب ایجاد نمود.

مدل های کلاسیک روتختی از زیبایی بیشتر برخوردار هستند و برای دکوراسیون اتاق خواب های لوکس مناسب تر هستند . اکثر مدل های کلاسیک بافت های گل دار و پیچیده دارند و در رنگ های از قبیل طلایی، بژ، قهوه ای، سفید و کرم و مشکی تولید می شوند. مدل های بالش ها نیز همینطور هستند و از شکل های گل و غنچه مانند بروی خود استفاده می کنند. ضخامت روتختی های کلاسیک نسبت به مدل های مدرن بیشتر بوده و همانطور که گفته شد از طرح های متراکم و پیچیده بروی خود بهره می برند که زیبایی بیشتری به آنها می دهد. ترکیب چنین روتختی هایی با پرده هایی به سبک کلاسیک و رنگهای شاد جلوه ای بسیار زیبا و هماهنگ در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ایجاد می کند.

اگر دخترشما به رنگ آبی علاقه مند است و دوست دارید اتاقش حال و هوایی دخترانه تر داشته باشد می توانید برای رو تختی از رنگ فیروزه ای استفاده نمایید.رنگ فیروزه ای در کنار صورتی و زرد دارای انرژی بیشتری است و حال و هوایی دخترانه پیدا می کند. رنگ فیروزه ای را می توان هم در دکوراسیونهای سنتی و کلاسیک و هم در دکوراسیونهای مدرن به زیبایی استفاده کرد.
استفاده از روتختی گلدار در دکوراسیونی مدرن حس و حالی هنری در فضا ایجاد کرده است.

طرح زیگ زاگ یکی از طرحهای پرطرفدار در دکوراسیون است.از آنجاییکه اتاق خواب به فضایی آرام احتیاج دارد می توانید برای روتختی و روبالشی از طرحهای زیگزاگ استفاده کنید تا اتاق خواب زیاد شلوغ نشود.

طرح خال خالی نیز درست مانند طرح زیگ زاگ در هر سبکی قابل استفاده بوده و به زیبا شدن فضا کمک می کند.

روتختی های مدرن طرحی بسیار ساده دارند و در صورت استفاده از شکل، مقدار کمی از طرح ها گل دایروی یا مربعی مانند بروی آنها استفاده می شود اما همین میزان کم هم در اکثر طرح های مدرن وجود ندارد. مدل های مدرن ضخامت کمتر و در نتجیه وزن کمتری هم نسبت به مدل های کلاسیک دارند.

 

رنگ زرد می تواند هیجانات را تحت تاثیر قرار دهد و میزان انرژی را تقویت کند.بنابراین انتخاب این رنگ برای روتختی می تواند گزینه مناسبی باشد.

استفاده از صورتی آتشین ، فضایی جذاب و دلنشین را ایجاد می کند.

پارچه های پرزدار یا همان خز ها به هر رنگ و شکلی در بازار موجودند با انتخاب یکی از آن ها به عنوان روتختی به دکوراسیون خود رنگ و بوی تازه ای ببخشید، استفاده از رنگ های گرم به خصوص در ماههای های سرد سال ،گزینه ی مناسبی برای فضای شما خواهد بود .

رنگ آبی پودری ، یکی از رنگهایی است که هیچ وقت دختر شما از آن خسته نخواهد شد.ترکیب رنگهای مختلف با این رنگ فضا را شاداب تر خواهد کرد.

اگرچه استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون اتاق خواب توصیه نمی شود ولی می توان از آن به عنوان یک رنگ در ترکیب با سایر رنگها بهره برد و دکوری لوکس ایجاد نمود.

رنگ سفید گزینه ای آرمانی برای زمینه اصلی دکوراسیون در اتاق خواب است. سفید نماد پاکی و آرامش است و اگر به عنوان رنگ اصلی در اتاق خواب استفاده شود می تواند حس خوشایندی به فضا دهد.